poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Prymusi z gminy Władysławów odebrali stypendia naukowe

Prymusi z gminy Władysławów odebrali stypendia naukowe
 

Ciężka praca się opłaca – te słowa mogą w pełni potwierdzić uczniowie z gminy Władysławów, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali wyróżniające wyniki w nauce i sięgnęli po najwyższe laury w konkursach na szczeblu ponadgminnym. We wtorek, tj. 19 października 2021 r., prymusi odebrali z rąk Wójt gminy Elżbiety Klanowskiej stypendia naukowe.

Stypendium Wójta Gminy Władysławów przyznawane jest corocznie tym uczniom, którzy mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią, ale też osiągnięciami w konkursach ponadgminnych (laureaci). O ważnej roli rodziców i nauczycieli w sukcesach naukowych dzieci wspominała w swoim przemówieniu Pani Wójt Elżbieta Klanowska. ,,Edukacja odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu i jej główną funkcją jest przygotowanie do życia w ciągle zmieniającym się świecie. To ona jest głównym motorem do tego, abyśmy mogli ukształtować swoją osobowość, abyśmy mogli rozwijać swoje zdolności, poznawać nowe pasje…Ten rok szkolny 2020/21 nie należał do łatwych. Nowa rzeczywistość sprawiła, że wszyscy musieliśmy przygotować się do innej pracy. Wymagało to samokontroli, samodyscypliny, ale efekty są zdumiewające” – mówiła Wójt Gminy, gratulując uczniom wyników i ciesząc się z tak dużej liczby stypendystów. 

reklama

Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia otrzymali: Michał Maciaszek, Kacper Świątczak, Patrycja Markiewicz, Agnieszka Grzymska, Dominika Brzozowska, Krzysztof Wysocki, Dawid Klimaszewski, Ewelina Kubasik, Oliwia Górecka, Szymon Malesza, Natalia Brzezińska, Zuzanna Żmijewska, Weronika Walczak, Nadia Przybylska, Kacper Kałuża, Zuzanna Małecka, Julia Cieślak, Dominika Woźniak, Maja Wojdak, Gaspar Kruszyński, Oliwia Wojdak, Gabriela Szczepańska, Patryk Wachowski, Jędrzej Przybył, Julian Przybył, Karolina Sylwestrzak, Julia Kałużna, Kalina Jacolik, Wiktoria Zioła, alan Nowakowski, Liliana Chociaj, Roksana Zasada i Maria Szewczyńska.

źródło: UG Władysławów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5

Podobne artykuły

Zdolnej młodzieży tam nie brakuje. Stypendia...

Zdolnej młodzieży tam nie brakuje. Stypendia dla 42...

28 paźd.
404 stypendia dla najzdolniejszych uczniów z...

404 stypendia dla najzdolniejszych uczniów z Turku!

16 paźd.
Wójt Augustyniak docenił ciężką pracę....

Wójt Augustyniak docenił ciężką pracę. Uczniowie z...

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama