niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wierszowane spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Wierszowane spotkanie z Wiesławem Drabikiem
 

W środowe przedpołudnie, 27.10.2021 r., Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie gościło Wiesława Drabika. Jest to autor ponad 250 wierszowanych bajeczek dla dzieci, adaptacji wielu tradycyjnych bajek i baśni pisanych wierszem a także regionalnych przypowieści związanych z historią. Niektóre z nich także ilustrował.

Na spotkanie z panem Wiesławem przybyli uczniowie klas I-II Szkoły Podstawowej w Malanowie. Byli to między innymi uczestnicy konkursu recytatorsko-aktorskiego „Wiersze Wiesława Drabika”. Laureaci mieli przyjemność wyrecytować konkursowe wiersze w towarzystwie ich autora za co zostali nagrodzeni przez pana Wiesława książkami oraz burzą oklasków przez kolegów i koleżanki.

reklama

Wiesław Drabik opowiedział dzieciom o początkach swojej kariery pisarskiej związanej z wierszem stworzonym dla córki. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także jak wygląda książka po wydrukowaniu, a przed złożeniem, jakie wynagrodzenie może dostać ilustrator za swoja pracę oraz skąd czerpać tematy na kolejne bajeczki. Pojawiło się wiele zagadek i zadań dla dzieci, których prawidłowe rozwiązanie było nagradzane. Uwagę dzieci przyciągały kolorowe ilustracje w książkach oraz zabawne rymowanki przeplatające wypowiedzi pana Wiesława. Po spotkaniu dzieci mogły kupić książki Wiesława Drabika, a ich autor z nieskrywaną radością wpisywał w nich dedykacje według życzenia nabywców.

Dziękujemy klasom I a, I b, II a i II b oraz ich opiekunom za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.

źródło: CKiBP Malanów / Anna Sobczak

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Mimo pandemii, to był dobry rok. Podsumowanie...

Mimo pandemii, to był dobry rok. Podsumowanie...

7 st.
Druga odsłona malanowskiego wesela z końca lat...

Druga odsłona malanowskiego wesela z końca lat...

12-10-2021

"Nocy detektywów" w Centrum Kultury i Bibliotece...

27-09-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama