poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pogoń za Turem. Niedzielny trening w Russocicach

Pogoń za Turem. Niedzielny trening w Russocicach
 

Już w najbliższą niedzielę, 7 listopada w Russocicach zrobi się głośno, a to za sprawą silników motocykli, biorących udział w pierwszym treningu na torze z pomiarem czasu, którego organizatorem jest Miejski Klub Motorowy Tur-Mot.

Uczestnictwo w treningu mogli zgłosić zarówno zawodnicy poniżej 16 roku życia, jak i starsi, zrzeszeni i niezrzeszeni w Klubie. Trening został podzielony na szereg kategorii wiekowych. Do klasy Junior zostali zakwalifikowani uczestnicy, którzy nie ukończyli 16 lat, natomiast zawodnicy powyżej 16 roku życia będą startowali w klasach Hobby i Expert. Zawodnicy poniżej 18 roku życia dodatkowo mogą zostać przydzieleni wg wieku oraz umiejętności przez Organizatora.

reklama

Do treningu zostają dopuszczone motocykle typu cross, enduro, trial, pitbike i softenduro. Zawodnicy są zobowiązani do posiadania odpowiedniego stroju (tj. kask z homologacją, buty motocrossowe, gogle, rękawice) oraz w pełni sprawnego motocyklu. Odprawa jest obowiązkowa dla wszystkich uczestników i odbędzie się przed startem każdej klasy. Czas trwania treningu uzależniony jest od klasy, maksymalnie do 40 minut dla Juniorów, natomiast do 1 godziny dla pozostałych dwóch klas. Dla zawodników przewidziano dwie trasy: Super Enduro - o długości ok. 450 metrów, szerokość min. 4 metry z 10 przeszkodami oraz Cross Country - o długości ok. 2 kilometrów, szerokości min. 4 metry.

Biuro imprezy będzie otwarte w dniu treningu od godziny 9.00 do zakończenia. Pierwszy start zaplanowano na godzinę 9.30, wręczenie nagród przewidziano na 14.00.

W każdej klasie wręczone zostaną puchary od 1 do 5 miejsca. Nagrody, ufundowane przez sponsora, otrzymają uczestnicy w danej klasie, którzy pokonali największą ilość okrążeń w najkrótszym czasie w wyścigach finałowych. Ponadto każdy uczestnik otrzyma talon na jedzenie. Dla publiczności szykuje się więc atrakcyjne widowisko, po którym będzie można skosztować kiełbasek upieczonych przy ognisku.

reklama

źródło: MKM TUR-MOT

Pogoń za Turem. Niedzielny trening w Russocicach

Podobne artykuły

Motocyklowe zmagania na torze w Russocicach

Motocyklowe zmagania na torze w Russocicach

8 list.
Rodzice i karatecy trenowali razem w Klubie...

Rodzice i karatecy trenowali razem w Klubie Sportów...

22-01-2020
Piłkarskie spotkanie LFA Turek z reprezentantką...

Piłkarskie spotkanie LFA Turek z reprezentantką...

27-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama