niedziela 05 grudnia 2021

Kryspiny, Norberta, Sabiny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy plac rekreacyjny w Piekarach

Nowy plac rekreacyjny w Piekarach
 

Zakończone zostały prace związane z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego w miejscowości Piekary, gdzie z inicjatywy mieszkańców oraz przy zaangażowaniu Samorządu Gminy Dobra zrealizowano dwa projekty współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W pierwszym etapie w ramach konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś  w programie Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+ zakupiono elementy siłowni zewnętrznej, wybudowano altanę oraz wykonano ogrodzenie terenu wraz z nasadzeniem roślin ozdobnych. Pozyskane zostały tu środki w wysokości 47 000,00 zł. z dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego  przy wkładzie własnym z budżetu Gminy Dobra w wysokości 9 999,37 zł.

reklama

Należy podkreślić rolę mieszkańców Piekar, którzy z własnej inicjatywy podjęli temat  zagospodarowania przestrzeni publicznej, a w ostatecznym efekcie poprawienia estetyki miejscowości Piekary poprzez zagospodarowanie pustego terenu gdzie powstał plac o charakterze rekreacyjnym. Wkład pracy własnej mieszkańców stanowi istotny udział w kosztach zadania, a co ważne samego zaangażowania i wysiłku nie da się wycenić żadną miarą.

Przeznaczone na ten cel zostały także środki funduszu sołeckiego Piekar w wysokości 15.000,00 zł. Co więcej mieszkańcy już zgłosili do Burmistrza Dobrej inicjatywę dalszego inwestowania tu środków z funduszu sołeckiego w kwocie 7 000,00 zł. w kolejnym roku.

Równolegle na terenie tym trwały prace w ramach programu pn. „Błękitno – zielone inicjatywy dla Wielkopolski”, gdzie Gmina Dobra pozyskała środki w wysokości 16 000,00 zł. oraz zaangażowała wkład własny 4 000,00 zł., za co można było  zakupić i nasadzić drzewa oraz krzewy m.in. dęby, catalpy, jałowce, kosodrzewinę, irgę, tak żeby stworzyć przestrzeń zieloną i podnieść walory rekreacyjne terenu.

reklama

Tak zagospodarowana przestrzeń wpłynie na podniesienie atrakcyjności tego regionu, co wpływa także na walory turystyczne gminy, a warto podkreślić iż plac rekreacyjny znajduje się na malowniczej skarpie, przy drodze głównej w miejscowości Piekary, łączącej uzdrowisko Uniejów z terenem zbiornika Jeziorsko, co sprzyja turystyce zwłaszcza rowerowej.

źródło: UM Dobra

Podobne artykuły

Jubileusz 100-lat Pani Barbary z Piekar. Kwiaty...

Jubileusz 100-lat Pani Barbary z Piekar. Kwiaty i...

21 list.
Pasowanie ołówkiem a nie pasem w Zespole...

Pasowanie ołówkiem a nie pasem w Zespole...

5 paźd.
Druhowie z Brudzewa nagrodzeni w konkursie....

Druhowie z Brudzewa nagrodzeni w konkursie. Kupili...

14-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama