niedziela 05 grudnia 2021

Kryspiny, Norberta, Sabiny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dobra uczciła 103 Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Dobra uczciła 103 Rocznicę Odzyskania Niepodległości
 

Uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r. rozpoczęły się od wczesnych godzin rannych. O godzinie 10 Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler uczestniczył w mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku a następnie wspólnie z Przewodniczącą Koła Sybiraków w Turku Panią Anną Wronowską złożył kwiaty i znicze pod tablicami znajdującymi się na zewnątrz świątyni w Turku.

Niezwykle podniosłą chwilą było wręczenie odznaki Sybiraków dla Sztandaru Sybiraków. Odznakę Sybiraków otrzymał również Kierownik Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Dobrej - Krzysztof Kucharski.

reklama

Następnie na hali sportowej w Dobrej odbył się turniej piłki nożnej dla młodzieży zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywny Orlik w Dobrej we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Turku i Gminą Dobra. Dyplomy oraz medale za uczestnictwo w turnieju wręczył uczestnikom Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler wraz z zastępcą Przemysławem Tomczakiem.

O godzinie 17.00 w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Dobrej z udziałem władz Samorządowych oraz Pocztów Sztandarowych i orkiestry Dętej OSP Dobra-Żeronice została odprawiona msza święta za Ojczyznę przez księdza kanonika Wojciecha Marciszewskiego. Podczas mszy niezwykle wymowną homilię wygłosił ksiądz prefekt Piotr Wolny.

Przemówienie z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości wygłosił również Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler, który mówił o pracy dla Ojczyzny ponad podziałami, o szacunku dla drugiego człowieka i o tym, iż wolność i niepodległość musimy pielęgnować, bo nikt nam jej nie dał na zawsze.

reklama

Ostatnim punktem obchodów było złożenie kwiatów pod pomnikami i tablicami znajdującymi się na Skwerze Jana Pawła II w Dobrej i odegranie Mazurka Dąbrowskiego przez Orkiestrę Dętą OSP Dobra-Żeronice oraz znanych pieśni patriotycznych.

Materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Jubileusz 100-lat Pani Barbary z Piekar. Kwiaty...

Jubileusz 100-lat Pani Barbary z Piekar. Kwiaty i...

21 list.
Wirtualny Bieg Niepodległości - wychowankowie...

Wirtualny Bieg Niepodległości - wychowankowie...

13 list.
Społeczność gminy Przykona uczciła Święto...

Społeczność gminy Przykona uczciła Święto...

13 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama