poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Święto Służby Cywilnej w Państwowej Straży Pożarnej w Turku

Święto Służby Cywilnej w Państwowej Straży Pożarnej w Turku
 

W poniedziałek 16 listopada odbyła się w sali odpraw Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku uroczysta zbiórka z okazji Święta Służby Cywilnej. Podczas uroczystej zbiórki pracownik cywilny oraz funkcjonariusze tureckiej komendy odebrali wyróżnienia oraz decyzje o przeniesieniu do służby stałej z rąk Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku mł. bryg. Piotra Pietrucha oraz Zastępcy Komendanta bryg. Arkadiusza Janaszkiewicza.

Święto Służby Cywilnej obchodzone jest od 2000 roku, a przypada 11 listopada - w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten nie jest przypadkowy. To symboliczna data odzyskania niepodległości w 1918 roku. Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości od administracji, a rozpoczęcie działalności przez Służbę Cywilną było pierwszym sygnałem, że „Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa”.

reklama

Komendant Powiatowy podkreślali, że profesjonalizm i zaangażowanie korpusu służby cywilnej zapewniają sprawne funkcjonowanie komendy. Wszystkim pracownikom służby cywilnej oraz funkcjonariuszom w służbie stałej życzymy pomyślności w życiu osobistym i dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

źródło/fot.: PSP Turek

Podobne artykuły

Wojsko na ulicach miasta. Spokojnie... to tylko...

Wojsko na ulicach miasta. Spokojnie... to tylko...

27 list.
Nowy samochód specjalny w KP PSP Turek

Nowy samochód specjalny w KP PSP Turek

26 list.
Szkolenie dowódców jednostek OSP z powiatu...

Szkolenie dowódców jednostek OSP z powiatu tureckiego

16 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama