niedziela 05 grudnia 2021

Kryspiny, Norberta, Sabiny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowe wyposażenie i sprzęt ratownictwa dla OSP Kuny oraz OSP Wyszyna

Nowe wyposażenie i sprzęt ratownictwa dla OSP Kuny oraz OSP Wyszyna
 

Dzień 23 września 2021 r. oraz 8 listopada 2021 r., to nie tylko data ważna dla Gminy Władysławów, ale przede wszystkim dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie.
Mianowicie Wójt Gminy Władysławów Elżbieta Klanowska wraz ze Skarbnikiem Gminy Marzeną Ressel podpisały umowy na powierzenie realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Gmina Władysławów, na podstawie zawartych umów, otrzymała dotację celową o łącznej wartości 20.000,00 zł (dla OSP Kuny 12.000,00 zł, zaś dla OSP Wyszyna 8.000,00 zł) na zakup wyposażenia i sprzętu ratownictwa, m.in. zestawu narzędzi akumulatorowych, w skład którego wchodzą: piła szablasta, wkrętarka, szlifierka kątowa z wyposażeniem, zestawu podstawowego do ratownictwa wodnego, w skład którego wchodzą: kamizelki ratunkowe, kołowrót ratowniczy z liną, rzutka ratownicza, ubrań specjalistycznych, butów specjalnych oraz bosaków dielektrycznych na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszynie.

reklama

Dzięki dotacji przyznanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości zakupione wyposażenie i sprzęt z pewnością wspomoże i usprawni działania ratownicze oraz pomoc pokrzywdzonym przez strażaków-ochotników, którzy często jako pierwsi niosą pomoc we wszelkiego rodzaju wypadkach i zdarzeniach.

źródło: UG Władysławów

Podobne artykuły

Nowa wiata rekreacyjna i plac zabaw w Głuchowie

Nowa wiata rekreacyjna i plac zabaw w Głuchowie

30 list.
Plenerowe miejsce spotkań w Krwonach i...

Plenerowe miejsce spotkań w Krwonach i miododajny...

26 list.
Jest umowa na geotermię. Z dofinansowaniem w...

Jest umowa na geotermię. Z dofinansowaniem w kwocie...

23 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama