niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zmagania siódmoklasistów podczas XIII Konkursu Wiedzy o Gminie Malanów

Zmagania siódmoklasistów podczas XIII Konkursu Wiedzy o Gminie Malanów
 

Wiedza o najbliższym otoczeniu, jego historii, najważniejszych postaciach, lokalnych przedsięwzięciach czy instytucjach jest bardzo ważna w kształtowaniu odpowiedniej postawy obywatelskiej i patriotycznej. Szczególne znaczenie ma ona dla najmłodszych pokoleń. Aby zachęcić i zmobilizować młodych mieszkańców naszej gminy do poznania i zgłębienia wiedzy o małej ojczyźnie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zorganizowało już po raz trzynasty Konkurs Wiedzy o Gminie Malanów. Konkurs odbył się 18 listopada 2021 r., a udział wzięły w nim cztery drużyny reprezentujące VII klasy szkół podstawowych z terenu gminy Malanów.

Wiedzę o Gminie Malanów zweryfikowały pytania przygotowane przez dyrektor CKiBP Małgorzatę Przygońską. Obejmowały one zagadnienia z historii lokalnej, kultury, sportu, życia społecznego czy wiedzę o osobach związanych z Malanowem i okolicami. Uczestnicy, doskonale przygotowani przez panie: Justynę Balcerzak oraz Lidię Maciejewską, świetnie poradzili sobie z większością konkursowych zadań. Pytanie otwarte, skierowane do klas towarzyszących swoim reprezentantom, dotyczyło wskazania zalet nauki we własnej szkole. Zadania oceniane były przez jury w skład którego wchodzili: Ireneusz Augustyniak – Wójt Gminy Malanów, Łukasz Nowak – Sekretarz Gminy Malanów oraz Katarzyna Gorgolewska-Erkiet – kierownik Centrum Usług Wspólnych. Przed wręczeniem nagród laureatom, wójt Ireneusz Augustyniak podziękował opiekunom za rzetelne przygotowanie podopiecznych i wyraził słowa uznania dla wiedzy uczestników konkursu. Informacje zawarte w odpowiedziach na pytanie otwarte były przemyślane i bardzo interesujące. Każda z klas wykazała wiele zalet nauki we własnej szkole takich jak: wiele zajęć pozalekcyjnych, przyjazną atmosferę, pomoc pedagoga i psychologa czy dbałość o bezpieczeństwo, Informacje te są dla władz samorządowych cenną wskazówką co do kierunku rozwoju działalności dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców gminy Malanów, co podkreślił Ireneusz Augustyniak.

reklama

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce
Szkoła Podstawowa w Malanowie, klasa VII C reprezentowana przez:
Justynę Musidlak, Marię Nawrocką, Agatę Kolanowską

II miejsce
Szkoła Podstawowa w Malanowie, klasa VII A reprezentowana przez:
Agatę Andrzejczak, Franciszka Pakułę, Filipa Porębskiego

III miejsce ex aequo
Szkoła Podstawowa w Miłaczewie, klasa VII reprezentowana przez:
Weronikę Jafra, Klarę Wasik, Oliwię Urban.

Szkoła Podstawowa w Malanowie, klasa VII B reprezentowana przez:
Macieja Rosickiego, Aleksandrę Nowakowską, Kaję Sobczak

źródło/fot.: UG Malanów / Anna Sobczak

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek...

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza...

20 wrz.
Poznaliśmy najpiękniejsze ogrody w gminie Malanów

Poznaliśmy najpiękniejsze ogrody w gminie Malanów

10 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama