niedziela 05 grudnia 2021

Kryspiny, Norberta, Sabiny

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zmagania siódmoklasistów podczas XIII Konkursu Wiedzy o Gminie Malanów

Zmagania siódmoklasistów podczas XIII Konkursu Wiedzy o Gminie Malanów
 

Wiedza o najbliższym otoczeniu, jego historii, najważniejszych postaciach, lokalnych przedsięwzięciach czy instytucjach jest bardzo ważna w kształtowaniu odpowiedniej postawy obywatelskiej i patriotycznej. Szczególne znaczenie ma ona dla najmłodszych pokoleń. Aby zachęcić i zmobilizować młodych mieszkańców naszej gminy do poznania i zgłębienia wiedzy o małej ojczyźnie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie zorganizowało już po raz trzynasty Konkurs Wiedzy o Gminie Malanów. Konkurs odbył się 18 listopada 2021 r., a udział wzięły w nim cztery drużyny reprezentujące VII klasy szkół podstawowych z terenu gminy Malanów.

Wiedzę o Gminie Malanów zweryfikowały pytania przygotowane przez dyrektor CKiBP Małgorzatę Przygońską. Obejmowały one zagadnienia z historii lokalnej, kultury, sportu, życia społecznego czy wiedzę o osobach związanych z Malanowem i okolicami. Uczestnicy, doskonale przygotowani przez panie: Justynę Balcerzak oraz Lidię Maciejewską, świetnie poradzili sobie z większością konkursowych zadań. Pytanie otwarte, skierowane do klas towarzyszących swoim reprezentantom, dotyczyło wskazania zalet nauki we własnej szkole. Zadania oceniane były przez jury w skład którego wchodzili: Ireneusz Augustyniak – Wójt Gminy Malanów, Łukasz Nowak – Sekretarz Gminy Malanów oraz Katarzyna Gorgolewska-Erkiet – kierownik Centrum Usług Wspólnych. Przed wręczeniem nagród laureatom, wójt Ireneusz Augustyniak podziękował opiekunom za rzetelne przygotowanie podopiecznych i wyraził słowa uznania dla wiedzy uczestników konkursu. Informacje zawarte w odpowiedziach na pytanie otwarte były przemyślane i bardzo interesujące. Każda z klas wykazała wiele zalet nauki we własnej szkole takich jak: wiele zajęć pozalekcyjnych, przyjazną atmosferę, pomoc pedagoga i psychologa czy dbałość o bezpieczeństwo, Informacje te są dla władz samorządowych cenną wskazówką co do kierunku rozwoju działalności dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców gminy Malanów, co podkreślił Ireneusz Augustyniak.

reklama

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce
Szkoła Podstawowa w Malanowie, klasa VII C reprezentowana przez:
Justynę Musidlak, Marię Nawrocką, Agatę Kolanowską

II miejsce
Szkoła Podstawowa w Malanowie, klasa VII A reprezentowana przez:
Agatę Andrzejczak, Franciszka Pakułę, Filipa Porębskiego

III miejsce ex aequo
Szkoła Podstawowa w Miłaczewie, klasa VII reprezentowana przez:
Weronikę Jafra, Klarę Wasik, Oliwię Urban.

Szkoła Podstawowa w Malanowie, klasa VII B reprezentowana przez:
Macieja Rosickiego, Aleksandrę Nowakowską, Kaję Sobczak

reklama

źródło/fot.: UG Malanów / Anna Sobczak

Podobne artykuły

Filmowego sukcesu ciąg dalszy - uczniowie z...

Filmowego sukcesu ciąg dalszy - uczniowie z Kaczek...

2 grudz.
Najlepsi poeci nagrodzeni w XXI edycji Konkursu...

Najlepsi poeci nagrodzeni w XXI edycji Konkursu...

1 grudz.
Gospodynie z KGW ''Potworowianki'' na podium z...

Gospodynie z KGW ''Potworowianki'' na podium z pyrą...

23 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama