poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C słabe opady śniegu Pogoda 7 dni »
reklama

Odszedł druh Kazimierz Antczak, wieloletni społecznik i zasłużony strażak ochotnik ze Skarżyna.

Odszedł druh Kazimierz Antczak, wieloletni społecznik i zasłużony strażak ochotnik ze Skarżyna. - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy informacje iż w dniu 20 listopada 2021 roku na wieczną służbę odszedł społecznik, wieloletni działacz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych druh Kazimierz Antczak.

ŚP. Kazimierz Antczak pełnił funkcje Skarbnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarzynie w latach 1996-2016, od roku 2016 do 2021 Członek Prezydium Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie, Prezes OSP Skarżyn w latach 2016-2021, 24 września 2021 roku uchwałą nr. 1 Walnego Zebrania Sprawozdawczo Wyborczego Członków OSP w Skarzynie otrzymał tytuł Prezes Honorowego OSP Skarzyn.

reklama

Odznaczony Brązowym i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Przewodniczący Obchodów Gminnych Dnia Strażaka w Kawęczynie połączonych z Jubileuszem 90- lecia OSP Skarżyn oraz 30-leciem HDK-PCK działającym przy jednostce. Dh. Kazimierz swoją pracą i zaangażowaniem przyczynił się do rozwoju OSP w Skarzynie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 24 listopada 2021 roku o godzinie 12:00 w Kościele pw. św. Katarzyny i Matki Bożej Pocieszenia w Przespolewie.

źródło: UG Kawęczyn

Podobne artykuły

Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

19-05-2020
Podpisano umowę na budowę drogi w sołectwie...

Podpisano umowę na budowę drogi w sołectwie...

14-04-2020
Tokary: Skarżyn zwycięzcą XIII Gminnego...

Tokary: Skarżyn zwycięzcą XIII Gminnego Turnieju...

25-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama