poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dotacja na sprzęt dla SP ZOZ w Turku od producenta tlenu medycznego

Dotacja na sprzęt dla SP ZOZ w Turku od producenta tlenu medycznego
 

Rok temu, w trakcie drugiej fali pandemii COVID-19, medycy ze szpitala w Turku leczyli ciężej chorych na COVID-19 pacjentów. Ze względu na duże zużycie tlenu, a także na większą efektywność instalacji tlenowej z wykorzystaniem zbiornika z tlenem medycznym w stosunku do użycia butli tlenowych, potrzebny był montaż odpowiedniej instalacji.

Szybkiej realizacji zadania podjęła się firma Messer - producent gazów skroplonych, która obecnie prowadzi rozbudowę zakładu w Turku. Przedsięwzięcie przed rokiem, w ramach środków przeznaczonych na walkę z pandemią, dofinansował Wojewoda Wielkopolski. Wówczas, po rozmowie Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego i Dyrektora SP ZOZ w Turku Krzysztofa Sobczaka, dyrekcja Messer Polska zadeklarowała darowiznę dla szpitala na zakup sprzętu.

reklama

W ramach wsparcia zakupiono profesjonalny stół rehabilitacyjny, wózek do przewozu chorych na izbę przyjęć oraz kocher artroskopowy. Sprzęt już służy pacjentom szpitala.

Samorząd Powiatu Tureckiego zachęca firmy i instytucje do działań CSR – odpowiedzialności społecznej biznesu i dotacje na zakup sprzętu do szpitala, z którego będą mogli korzystać wszyscy potrzebujący pomocy medycznej mieszkańcy Powiatu Tureckiego.

źródło/fot.: Starostwo Powiatowe w Turku

Podobne artykuły

Szpital wydłuża czas pracy punktu wymazowego....

Szpital wydłuża czas pracy punktu wymazowego....

25 list.
OSP Turek zaprasza na kolejne szczepienia bez...

OSP Turek zaprasza na kolejne szczepienia bez...

14 paźd.
Szpital w Turku z nową karetką. To już trzecia...

Szpital w Turku z nową karetką. To już trzecia w...

7 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama