sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Dotacja na sprzęt dla SP ZOZ w Turku od producenta tlenu medycznego

Dotacja na sprzęt dla SP ZOZ w Turku od producenta tlenu medycznego
 

Rok temu, w trakcie drugiej fali pandemii COVID-19, medycy ze szpitala w Turku leczyli ciężej chorych na COVID-19 pacjentów. Ze względu na duże zużycie tlenu, a także na większą efektywność instalacji tlenowej z wykorzystaniem zbiornika z tlenem medycznym w stosunku do użycia butli tlenowych, potrzebny był montaż odpowiedniej instalacji.

Szybkiej realizacji zadania podjęła się firma Messer - producent gazów skroplonych, która obecnie prowadzi rozbudowę zakładu w Turku. Przedsięwzięcie przed rokiem, w ramach środków przeznaczonych na walkę z pandemią, dofinansował Wojewoda Wielkopolski. Wówczas, po rozmowie Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego i Dyrektora SP ZOZ w Turku Krzysztofa Sobczaka, dyrekcja Messer Polska zadeklarowała darowiznę dla szpitala na zakup sprzętu.

reklama

W ramach wsparcia zakupiono profesjonalny stół rehabilitacyjny, wózek do przewozu chorych na izbę przyjęć oraz kocher artroskopowy. Sprzęt już służy pacjentom szpitala.

Samorząd Powiatu Tureckiego zachęca firmy i instytucje do działań CSR – odpowiedzialności społecznej biznesu i dotacje na zakup sprzętu do szpitala, z którego będą mogli korzystać wszyscy potrzebujący pomocy medycznej mieszkańcy Powiatu Tureckiego.

źródło/fot.: Starostwo Powiatowe w Turku

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym...

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym dyrektorze...

12 maj.
Kardiologiczna i chorób wewnętrznych. Nowe...

Kardiologiczna i chorób wewnętrznych. Nowe poradnie...

6 maj.
Szpital w Turku nominowany do tytułu

Szpital w Turku nominowany do tytułu "Wzorowej...

5 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama