poniedziałek 29 listopada 2021

Błażeja, Margerity, Saturnina

0°C słabe opady śniegu Pogoda 7 dni »
reklama

Skąd wziąć 100 milionów czyli skok na kasę Marszałka

Skąd wziąć 100 milionów czyli skok na kasę Marszałka
 

-Wiem, że wiele osób z tego pomysłu się śmiało, że ta inwestycja nie wszystkim musi się podobać. My patrzymy na to szerzej i w dłuższej perspektywie – mówił Ryszard Bartosik na ostatniej sesji Rady Powiatu Tureckiego.

Z dwóch rozpatrywanych opcji przebiegu trasy kolejowej, wiceminister rolnictwa opowiedział się zdecydowanie za wariantem przez Tuliszków i Grzymiszew. -Zdaję sobie sprawę, że linia kolejowa musiałaby przechodzić przez Konin i że Prezydent miasta nie jest zadowolony z takiego pomysłu – stwierdził Bartosik. -Tymczasem skupmy się może na tym co dzieje się na terenach inwestycyjnych gminy Stare Miasto. A są tam poważni inwestorzy, którzy będą te obszary rozwijać, a wówczas taki odcinek na pewno zostanie wykorzystany.

reklama

Przypomnijmy, że wartość inwestycji szacuje się na 650 milionów złotych i jest to kwota netto. Założenia programowe projektu Kolej Plus mówią, że fundusze rządowe pokryją 85 procent całości inwestycji. Pozostałe 15 procent, bagatela 100 milionów złotych, ma być wyłożone przez lokalne samorządy. -Nie stać nas na to – stwierdził Bartosik. Skąd zatem wziąć brakujące miliony?

Wiceminister i na to pytanie udzielił odpowiedzi. -Samorząd wojewódzki powinien wyłożyć całą kwotę. To się nam po prostu należy. Przez całe lata, jako kopalnia, płaciliśmy do województwa wysokie opłaty środowiskowe. Przecież te pieniądze do nas nie wracały, one były wykorzystywane na terenie całej Wielkopolski.

Czy nasz powiat i potrzeby jego mieszkańców zostaną wreszcie zauważone? Czas pokaże. Póki co Bartosik wyraźnie pokazał, że ma pomysł na to skąd wziąć brakujące pieniądze. Pytanie tylko co na to Marszałek.

KWA

Podobne artykuły

Rządowe miliony zalewają powiat a ich źródło...

Rządowe miliony zalewają powiat a ich źródło bije na...

23 list.
Potężny sojusznik w sprawie budowy nowej linii...

Potężny sojusznik w sprawie budowy nowej linii...

23 paźd.
Podziękowania i gratulacje dla strażaków...

Podziękowania i gratulacje dla strażaków podczas...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama