niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wyższe podatki i pytanie co z budynkiem po szkole w Kotwasicach, czyli 33. sesja Rady Gminy Malanów

Wyższe podatki i pytanie co z budynkiem po szkole w Kotwasicach, czyli 33. sesja Rady Gminy Malanów - fot. UG Malanów
fot. UG Malanów 

-Przygotowując projekt uchwały braliśmy pod uwagę urealnienie stawek o inflację z września. W tym momencie inflacja jest o wiele wyższa, więc są to tak naprawdę kwoty groszowe - mówiła, przed głosowaniem nad nowymi stawkami, kierowniczka referatu finansowego malanowskiego Urzędu.

Nowe stawki podatków od nieruchomości w gminie Malanów od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej 0,99zł/m2 (było 0,94), pod wodami 4,99 zł/m2 (było 4,80), pozostałych 0,22 zł/m2 (było 0,21) a w obszarze rewitalizacji 3,22 zł/m2 (było 3,10)

reklama

Stawki od budynków mieszkalnych 0,64zł/m2 (było 0,62), pozostałych 4,37 zł/m2 (było 4,20), związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych 4,00 zł/m2 (było 3,00), zajętych pod prowadzenie działalności w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym 11,44 zł/m2 (było 11,00), związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej 24,70 zł/m2 (było 23,70).

Nowe stawki podatków od budowli ustalono na 2% wartości.

15 listopada odbył się pierwszy przetarg na sprzedaż budynku po szkole podstawowej w Kotwasicach. Jego wartość oszacowano na milion złotych. -Nikogo chętnego na zakup nie było. Oczywiście, spodziewaliśmy się tego, ponieważ nikt nie wpłacił wcześniej wadium - tłumaczył Ireneusz Augustyniak. -Kolejny przetarg możemy ogłosić najwcześniej 16 grudnia. Wtedy też obniżymy kwotę do 75 % wartości nieruchomości. Potem trzeba będzie dwa miesiące poczekać, więc najszybciej rozstrzygniemy go dopiero około 15 lutego. -Może warto rozpatrzeć pomysł utworzenia tam Domu Seniora - podsunął radny Sławomir Ogrodowczyk. -o jest piękny, duży budynek i szkoda byłoby sprzedać go poniżej wartości, tak jak to swego czasu było w Miłaczewie.

Radni przegłosowali też wniosek potencjalnych mieszkańców jednej z ulic w Kotwasicach o nadanie jej nazwy Dębowa.

reklama

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Sześcioro uczniów

Sześcioro uczniów "Piątki" wzięło udział w obradach...

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama