piątek 21 stycznia 2022

Agnieszki, Jarosława, Nory

0°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Dobra straciła Sekretarza i społecznika. Zmarł Stanisław Stasiak.

Dobra straciła Sekretarza i społecznika. Zmarł Stanisław Stasiak.
 

-Odszedł dobry, spokojny, życzliwy, zaangażowany w wiele aspektów życia naszej lokalnej społeczności, człowiek – wspomina Tadeusz Gebler, burmistrz Dobrej. W poniedziałek 1 grudnia, po długiej chorobie, zmarł wieloletni Sekretarz Gminy, Stanisław Stasiak.

Stanisław Stasiak pracował w Urzędzie Gminy i Miasta Dobra od 1989 roku. W latach

1992 – 1994 był Zastępcą Burmistrza Gminy i Miasta, od 1994 roku pełnił funkcję Kierownika Administracji. W latach 1998 - 2002 był również radnym powiatowym oraz przewodniczącym komisji budżetowej. Od 1996 do 2002 roku, pełnił rolę Delegata Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz członka Zarządu Konińskiej Izby Rolniczej. W latach 2007 – 2021 pełnił funkcję Sekretarza Dobrej.

reklama

Był znany ze swojego zamiłowania do historii regionu. Mógł się poszczycić ogromnym zbiorem materiałów źródłowych, zdjęć oraz publikacji naukowych, na podstawie których napisał m.in. książki „Dobra - zarys dziejów miasta” , „Przewodnik turystyczny - Miasto i Gmina Dobra”, oraz wiele artykułów publikowanych w lokalnej gazecie „Dobrzanin” i na stronach internetowych.

Stanisław Stasiak był ogromnym miłośnikiem sportu i rekreacji. Założyciel i wieloletni prezes Klubu Sportowego Wicher Dobra, wielokrotnie organizował piesze wędrówki i krajoznawcze rajdy rowerowe. Jego znajomość terenu, zdobyta podczas tych wypraw, była nieocenionym źródłem informacji przy planowaniu inwestycji oraz opracowywaniu planów i strategii.

Pracownicy dobrskiego urzędu wspominają go jako człowieka niezwykle zaangażowanego we wszystkie aspekty pracy samorządowej, dbającego o wizerunek swojej małej ojczyzny, twórcę wielu dokumentów urzędowych związanych z rozwojem sołectw i całej gminy.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 6 grudnia o godz. 13.00 w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP w Dobrej.

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama