niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Milion złotych wsparcia na zakup sprzętu dla szpitala w Turku

Milion złotych wsparcia na zakup sprzętu dla szpitala w Turku
 

Słynna już „milionowa” sesja powiatowa, obfitowała nie tylko w rozmowy o wydanych już pieniądzach. Starosta kilkukrotnie podkreślił, że to nie koniec dotacji i do końca roku pojawią się nowe środki, a on już właściwie ma plan jak je zagospodarować.

I choć były to w opinii Kałużnego pieniądze właściwie pewne, w wypowiedzi Ryszarda Bartosika dało się słyszeć, że póki co nie ma o czym rozmawiać, a z dysponowaniem należy poczekać na konkrety. Dziś wiadomo już, że obiecany milion zasili powiatową kasę. I to nie na długo bo środki trzeba wydać do końca roku, a przekazana dotacja z rezerwy Prezesa Rady Ministrów, zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla naszego szpitala.

reklama

W piątek, 3 grudnia w Koninie, przy okazji spotkania Wojewody Wielkopolskiego z samorządowcami z Wielkopolski wschodniej, podpisano umowę na realizację dotacji. - Nasze hasło brzmi: inwestujemy w przyszłość – mówił Dariusz Kałużny. - I sprzęt, który planujemy zakupić, wpłynie w znaczący sposób na zapewnienie prawidłowej diagnostyki na oddziałach szpitalnych i podjęcie działań ratujących życie pacjenta.

Turkowska lecznica ma się wzbogacić między innymi o platformę elektrochirurgiczną, wieżę artroskopową, napęd ortopedyczny o dużej mocy, aparat do elektrokoagulacji, aparat do znieczuleń, dwa kardiomonitory, trzy holtery, cztery pompy infuzyjne, łóżka niemowlęce i dziecięce. Planowany koszt inwestycji wynosi 1.250.000, ćwierć miliona dołoży ze swojego budżetu powiat turecki.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Milion złotych wsparcia na zakup sprzętu dla szpitala w Turku

Podobne artykuły

Starostowie wybrani....

Starostowie wybrani. Powiatowo-Gminno-Parafialne...

18 sierp.
250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

250 tysięcy na rozwój cyfrowy i poprawę...

11 sierp.
Wypięknieją nasze wsie. 9 projektów z terenu...

Wypięknieją nasze wsie. 9 projektów z terenu powiatu...

2 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama