czwartek 19 maja 2022

Celestyny, Iwony, Piotra

4°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Bardzo spokojne święta na drogach powiatu. Brak pijanych i służb drogowych.

Wideo: Bardzo spokojne święta na drogach powiatu. Brak pijanych i służb drogowych. - Dobra - Przykona / fot. Nadesłane przez czytelnika
Dobra - Przykona / fot. Nadesłane przez czytelnika 

Nieodzowny element życzeń bożonarodzeniowych, które przed Wigilią składało sobie tysiące mieszkańców powiatu tureckiego, stał się faktem. Tak „spokojnych” świąt nie było od wielu lat. Potwierdzają to policyjne statystyki, a raczej ich brak. Co najważniejsze i co najbardziej cieszy policjantów, w tegoroczne Boże Narodzenie  nie odnotowano pijanych kierowców.

Jak informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku asp.sztab. Mateusz Latuszewski, wigilijny piątek, tak jak i kolejne dwa dni świąt, upłynęły nader spokojnie. Oprócz dwóch drobnych kolizji drogowych w gminie Władysławów i Tuliszków nie odnotowano żadnych znaczących interwencji policjantów. Od piątku do niedzieli, mimo licznych kontroli drogowych, nie zatrzymano też żadnego kierującego pod wpływem alkoholu.

reklama

Można by wysnuć wniosek, że brak pijanych na drogach powiatu to efekt nowych, bardziej radykalnych kar za jazdę pod wpływem, które weszły w życie nie tak dawno, bo 1 grudnia. Jest jednak i inna teoria, według której, to bardzo złe warunki na drogach powiatu spowodowały znikomy ruch drogowy, a zatem i brak pijanych kierowców. Przez całe święta na grupach portali społecznościowych, jak grzyby po deszczu pojawiały się negatywne opinie i narzekania na oblodzone nawierzchnie i całkowity brak interwencji odpowiednich służb. Taka sytuacja była m.in. na drodze Władysławów – Turek, Malanów – Żdzary czy Dobra – Przykona. Powyżej prezentujemy wymowne zdjęcie nawierzchni tej ostatniej, z przysłowiową "szklanką", nadesłane w czasie świąt przez naszego czytelnika. Jak wyglądały inne drogi w powiecie, przekonacie się przeglądając galerię. 

Święta, święta i po świętach... tym, którym w poświąteczny poniedziałek smutno, proponujemy coś na poprawę humoru. Filmik z interwencji służb na jednym z osiedli w Turku, który w okresie świąt zdobył bardzo dużą popularność. Nie można go już nigdzie obejrzeć. Udało nam się nagrać jego kopię.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Policjantem jest się cały czas, nawet na...

Policjantem jest się cały czas, nawet na urlopie!...

9 maj.
Na podwójnym gazie, bez uprawnień i z zabranym...

Na podwójnym gazie, bez uprawnień i z zabranym...

25 kw.
Pijany jechał ponad

Pijany jechał ponad "stówą" po Kaliskiej!

13 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama