sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Sesja w Dobrej. Gebler prosi o najniższy wymiar... wynagrodzenia

Sesja w Dobrej. Gebler prosi o najniższy wymiar... wynagrodzenia
 

Choć przezorni dobrscy radni budżet na 2022 rok, uchwalili już na początku grudnia, przed końcem roku spotkali się jeszcze raz. Tym razem pochylili się nad wynagrodzeniem burmistrza i dietami dla sołtysów. Początkowo w porządku obrad widniała też uchwała dotycząca wysokości diet radnych, jednak na początku sesji została z niej wykreślona.

Diety sołtysów wzrosły ze 120 do 250 złotych. Mają też otrzymywać po 100 zł za każdorazowy udział w sesji. W przypadku radnych, pełniących jednocześnie funkcję sołtysa, dieta ma wynosić 150 zł. - Proponowałem po 450 zł – zauważył Paweł Wszędybył, radny i sołtys Miłkowic. - Ale zostałem przegłosowany.

reklama

Jeżeli chodzi o pensję burmistrza, to dostosowując uchwałę do rozporządzenia Rady Ministrów z 27 października 2021 roku, zaproponowano 90-procentową względem kwoty bazowej, część zasadniczą. Tymczasem podczas obrad, sam burmistrz Gebler poprosił o najniższą możliwą, 80-procentową opcję. - Proszę o najniższy wymiar… wynagrodzenia, a zaoszczędzone w ten sposób środki oddaje do Państwa dyspozycji. Myślę, że powinniśmy przeznaczyć je na podwyżki dla pracowników urzędu – mówił. Przyjęta jednogłośnie uchwała ustala wynagrodzenie burmistrza, składające się z części zasadniczej – 8200 zł, dodatku funkcyjnego- 2520 zł, dodatku specjalnego – 3216 zł, oraz stażowego – 1640 zł.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma...

Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma 15 lat

10 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama