wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

"Dzień dziś wesoły". Tuliszków po raz kolejny pójdzie w Orszaku Trzech Króli

fot. Archiwum Turek.net.pl 

Już od 2011 roku Święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy, a kilka lat temu zaczęto organizować uroczyste Orszaki. Nie inaczej będzie w tym roku. Zaraz po Mszy Świetej, spod kościoła św. Wita w Tuliszkowie, trzej władcy wyruszą złożyć pokłon Dzieciątku, prosto na… halę widowiskową.

Kolędą przewodnią tegorocznego orszaku jest „Z narodzenia Pana” a hasłem, z niej zapożyczonym „Dzień dziś wesoły”. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 w tuliszkowskim kościele. Około 11.50 Orszak uformuje się na Placu Wolności, skąd Trzej Królowie wyruszą na Halę Sportową. Na 12.30 organizatorzy przewidują złożenie pokłonu Dzieciątku Jezus.

reklama

Zaraz potem ma nastąpić rozstrzygnięcie, zorganizowanego przez tuliszkowski MGOK, bibliotekę i Urząd Miasta i Gminy, konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową, wykonaną przez mieszkańców gminy.

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Dzień dziś wesoły. Tuliszków po raz kolejny pójdzie w Orszaku Trzech Króli

Podobne artykuły

Szykują się duże zmiany! Kiermasz...

Szykują się duże zmiany! Kiermasz Bożonarodzeniowy...

26 list.
Jaki prezent dla niej wybrać na święta?

Jaki prezent dla niej wybrać na święta?

26 list.
Zrób to sama! Świąteczne warsztaty wiankowe na...

Zrób to sama! Świąteczne warsztaty wiankowe na...

23 list.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama