niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Bezpieczne lodowiska - ćwiczenia strażaków

Bezpieczne lodowiska - ćwiczenia strażaków - fot.: PSP w Turku
fot.: PSP w Turku 

Niefrasobliwość dorosłych oraz pozostawianie dzieci bez opieki w każdą zimę zbiera śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń służb ratunkowych, pod lodem ginie kilkanaście osób rocznie.

W dniach 12-14 stycznia br. funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Turku, w ramach doskonalenia zawodowego, przeprowadzili ćwiczenia na zbiorniku wodnym, zlokalizowanym na terenie Komendy Powiatowej PSP w Turku. Ćwiczenia odbyły się z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Przy użyciu sań lodowych, drabiny czy rzutki ratowniczej ratownicy podejmowali tonącego z wody.

reklama

Szczególną uwagę zwracano na właściwe zabezpieczenie strażaków, którzy byli ubrani w kombinezony, służące do pracy w wodzie i wyposażeni w sprzęt asekuracyjny.

Państwowa Straż Pożarna przypomina o możliwości organizowania ślizgawek na terenie szkół i osiedli. W ramach akcji „Bezpieczne Lodowiska 2022”, strażacy chętnie pomogą w wylaniu lodowisk. Organizator ślizgawki powinien, od właściciela terenu, uzyskać pozwolenie na utworzenie lodowiska oraz pobór wody i, odpowiednio wcześniej, przygotować teren. Pamiętajmy - zamarznięte stawy, jeziora i rzeki są zawsze niebezpieczne.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Miliony dla strażaków. Promesy na modernizację...

Miliony dla strażaków. Promesy na modernizację remiz...

14 lip.
Ćwiczenia na barki - jaki zestaw ćwiczeń warto...

Ćwiczenia na barki - jaki zestaw ćwiczeń warto...

7 lip.
Uroczysta zbiórka strażaków. Odznaczenia i nowe...

Uroczysta zbiórka strażaków. Odznaczenia i nowe wozy

11-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama