środa 25 maja 2022

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

15°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

To był DOBRY rok. A raczej roczek

To był DOBRY rok. A raczej roczek - fot.: UG Dobra
fot.: UG Dobra 

Depresyjny Blue Monday czy po prostu poniedziałek? Nieistotne. Ważne, że była okazja do świętowania. Dobrski żłobek skończył bowiem roczek!

Impreza była utrzymana w iście karnawałowym stylu – byli goście, tort, życzenia i odświętne stroje. Oraz odrobina wspomnień sprzed roku, kiedy to placówka otworzyła swoje podwoje. Wzruszenia nie ukrywał gość specjalny urodzin, burmistrz Tadeusz Gebler. - Miniony rok był dla nas wielkim wyzwaniem, szczególnie organizacyjnym, aby w odpowiedni sposób uruchomić placówkę, przeprowadzić rekrutację i zapewnić dzieciom właściwą opiekę. Nie udało by się to, gdyby nie współpraca pomiędzy dyrekcją żłobka, opiekunkami i pracownikami samorządowymi. Był to rok bardzo pracowity i pełen doświadczeń – mówił, wspominając minione 12 miesięcy.

reklama

Gmina Dobra realizuje projekty pn. „Stawiamy na dobry start!”, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, oraz resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+”. To właśnie dzięki nim powstał Żłobek Samorządowy w Dobrej, który zapewnia opiekę dla osiemnaściorga dzieci i, dzięki którym, do września 2022 r. opłata za pobyt dziecka w żłobku jest symboliczna.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Wiwat 3 Maja! Uroczystości Święta Konstytucji w...

Wiwat 3 Maja! Uroczystości Święta Konstytucji w...

3 maj.
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. Gminne...

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. Gminne obchody...

1 maj.
Grube ryby w stawie w Dobrej... i fontanna znów...

Grube ryby w stawie w Dobrej... i fontanna znów działa

16 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama