Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

12°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Kawęczyn chce zmienić granice gminy. Co na to mieszkańcy Skarżyna?

Kawęczyn chce zmienić granice gminy. Co na to mieszkańcy Skarżyna?
 

Czy gmina Kawęczyn zmieni swoje granice? Mieszkańcy Skarżyna już wkrótce wezmą udział w konsultacjach społecznych. Wszystko po to, żeby ułatwić pozyskanie dofinansowań na jakiekolwiek inwestycje w remizie OSP Skarżyn i mieszczącej się w niej świetlicy.

Sprawa sięga ubiegłego wieku. W 1997 roku, umową darowizny, gmina Kawęczyn otrzymała od ówczesnych włodarzy gminy Malanów dwie działki. Na jednej z nich jest umiejscowiony budynek Ochotniczej Straży Pożarnej. Działka należy więc do gminy Kawęczyn, ale jest w rejonie administracyjnym sąsiedniego Malanowa. To bardzo komplikuje sprawę pozyskiwania środków na jakiekolwiek inwestycje.

reklama

Kawęczyńscy radni mieli do wyboru dwa projekty uchwał, dotyczących przygotowywanych konsultacji społecznych. W pierwszym możliwość wyrażenia swojego zdania mieliby mieszkańcy całej gminy, w drugim jedynie ci, zamieszkujący w samym Skarżynie. Oczywiście, aby ułatwić przeprowadzenie konsultacji społecznych, wybrano drugą opcję. Nie kończy to jednak całego procesu. Trzeba jeszcze poczekać na ruchy sąsiadów. Dopiero kiedy z gminy Malanów spłynie pozytywna opinia, będzie można wystąpić ze stosownym wnioskiem do Prezesa Rady Ministrów. Wszystko to ma nastąpić najpóźniej do 31 marca. Ewentualna zmiana granicy gminy, będzie obwiązywała od 1 stycznia 2023 roku.
Anna Wiśniewska-Kocik

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

30 wrz.
Rozmawiali o egzaminie. Odprawa z naczelnikami...

Rozmawiali o egzaminie. Odprawa z naczelnikami OSP w...

29 wrz.
Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

28 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama