Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

12°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Pierwsze koty za płoty. Umowa na drogę w Grąbkowie podpisana

Pierwsze koty za płoty. Umowa na drogę w Grąbkowie podpisana - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Pierwsza w tym roku umowa na wykonanie inwestycji drogowej, została podpisana w gabinecie Starosty Tureckiego, Dariusza Kałużnego w czwartek, 20 stycznia.

Umowa dotyczy przebudowy drogi powiatowej nr 4490P Grąbków – Kowale Pańskie w miejscowości Grąbków. Ze strony wykonawcy umowę podpisał Paweł Andrzejczak z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych S.A. w Kole, natomiast, w imieniu Zarządu Dróg Powiatowych w Turku, swój podpis złożył Konrad Gromada. Przy podpisaniu umowy obecny był także Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Szewczyński.

reklama

Planowane prace w głównej mierze będą polegać na poszerzeniu istniejącej konstrukcji jezdni wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni w miejscu utraty nośności i wykonaniu nowej nawierzchni ścieralnej drogi. Zaprojektowano również wykonanie chodnika oraz zjazdów do przyległych posesji, co niewątpliwie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu.

Umowna wartość inwestycji wynosi 4.024.187,69 zł. 5 procent środków pochodzi z budżetu powiatu, pozostałe 95 procent to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Będzie staw i lampy na stadionie. Poznaliśmy...

Będzie staw i lampy na stadionie. Poznaliśmy...

4 paźd.
Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę...

Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę ulic...

19 wrz.
Tego jeszcze nie było! Imprezowy armagedon...

Tego jeszcze nie było! Imprezowy armagedon nadciąga!!!

12 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama