środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Dobra. Sztab WOŚP zebrał 50 tysięcy złotych

Dobra. Sztab WOŚP zebrał 50 tysięcy złotych - fot.: UG Przykona
fot.: UG Przykona 

50 tysięcy złotych zebrano łącznie w sztabie WOŚP w Centrum Kultury w Dobrej. Tradycyjnie już dobrski sztab współpracował z gminami Władysławów, Przykona oraz szkołą w Kowalach Pańskich.

Kwestowanie na tegoroczny WOŚP rozpoczęło się już w sobotę na soli OSP w Przykonie. Po południu zorganizowano tam Przegląd Dorobku Artystycznego Mieszkańców Gminy, połączony z 30. finałem Orkiestry. Na scenie wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Przykonie, orkiestra dęta, Koleżeńska Grupa Wokalna z Psar i Przykony oraz koła gospodyń wiejskich z terenu gminy. – W czasie całej akcji udało się zebrać niemal 15,5 tysiąca złotych, a to jest dwa razy więcej niż w ubiegłym roku – mówi Andżelika Witczak z Centrum Kultury Biblioteka Publiczna w Przykonie.

reklama

Spośród licytacji przygotowanych na dobrski finał WOŚP w hali sportowej, największym wzięciem cieszył się dzień z życia burmistrza. Ostatecznie, aukcję, kwotę 2700 wygrał Szymon Stencel. Tadeusz Gebler wylicytował z kolei gigantycznego Kubusia Puchatka, który w poniedziałkowy poranek trafił do dzieci z Przedszkola Samorządowego w Dobrej.

Kiepska aura nie pokrzyżowała planów organizatorom finału WOŚP we Władysławowie. Mimo porywistego wiatru przed Gminnym Ośrodkiem Kultury, odbył się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP i wręczenie nagród za szopki bożonarodzeniowe. 20 kwestujących wolontariuszy zebrało niemal 5,5 tysiąca złotych. A e-skarbonka Filipa Wysockiego zapełniła się datkami w wysokości 2130 złotych.

Wolontariusze - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich, mimo deszczu i wiatru, kwestowali w okolicach miejscowych sklepów.


KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UM Dobra2
fot.: UM Dobra3
fot.: UM Dobra4
fot. UG Przykona5
fot.: UG Władysławów6
fot.: SP w Kowalach Pańskich7

Podobne artykuły

Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma...

Urodziny i plener malarski. ŚDS w Żeronicach ma 15 lat

10 wrz.
Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów...

Zakochani w Passacie 35i. Miłośnicy samochodów z...

9 wrz.
W podziękowaniu za ciężką pracę. Dożynki...

W podziękowaniu za ciężką pracę. Dożynki...

15 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama