wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Sesja we Władysławowie. Sołtysi chcą podwyżek

Sesja we Władysławowie. Sołtysi chcą podwyżek
 

Uchwała o nadaniu Szkole Podstawowej w Natalii imienia Świętego Jana Pawła II, była jedną z kilku przegłosowanych na pierwszej w tym roku sesji Rady Gminy Władysławów. Wójt Elżbieta Klanowska zajęła się również uspokajaniem sołtysów, którzy zawnioskowali o podwyżki swoich diet.

Uroczystość nadania imienia szkole w Natalii wstępnie zaplanowano na 18 maja 2022 roku.

reklama

Radni gminni jednogłośnie zatwierdzili plany pracy poszczególnych komisji i całej rady na rok 2022. Przegłosowali również zgłoszenie sołectwa Jabłonna do programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+.

Zgodnie z nowymi przepisami jesteśmy zobowiązani do podjęcia uchwały w sprawie wyznaczenia miejsca do prowadzenia handlu dla rolników i ich rodzin w piątki i soboty – mówiła Wójt. – Oczywiście będzie to wolne od opłaty targowej. W piątki i soboty w godz. 8.00 – 13.00, rolnicy będą mogli korzystać z Targowiska we Władysławowie.

Radni przegłosowali też nowe stawki ekwiwalentu pieniężnego dla druhów ratowników ochotników z jednostek OSP z terenu gminy. Za każdą rozpoczęta godzinę uczestniczenia w działaniu i akcji ratowniczej strażacy dostaną 16 złotych, za szkolenia lub ćwiczenia 10 złotych.

Sołtysi z terenu gminy złożyli pisemny wniosek, w którym, przywołując ostatnie podwyżki diet radnych i uposażenie pani wójt, zaproponowali podwyżki własnych diet do kwoty 400 złotych miesięcznie. W odpowiedzi, Przewodnicząca Rady, Krystyna Michalak, przystąpiła do wyliczania stawek obowiązujących na terenie innych gmin powiatu tureckiego. To nieco rozsierdziło sołtysa Russocic, Henryka Kasprzaka. – Wniosek został przyjęty i, po analizie możliwości budżetowych gminy, zadecydujemy o podniesieniu diet sołtysów – uspokajała Elzbieta Klanowska.

Anna Wiśniewska-Kocik

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje...

15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje...

z wczoraj
Umowa na historyczną inwestycję w gminie...

Umowa na historyczną inwestycję w gminie Władysławów...

30 wrz.
Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała...

Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała nie...

27 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama