niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W Siedliskach i Grąbkowie mają drogę jak ser szwajcarski. Czy ktoś to dostrzega?

W Siedliskach i Grąbkowie mają drogę jak ser szwajcarski. Czy ktoś to dostrzega?
 

Co jakiś czas możemy czytać o nowo otwieranych drogach na terenie gmin powiatu tureckiego. Jednak oprócz tych dobrych wiadomości, są też takie, o których istnieniu włodarze tej czy innej gminy, chcieliby zapomnieć. Mowa o złym stanie dróg w mniejszych miejscowościach, których nawierzchnia przypominają bardziej przysłowiowy ser szwajcarski niż drogę asfaltową.

„Piszę z prośba o nagłośnienie wyglądu naszych dróg w powiecie. Jednym z konkretnych przykładów niech będzie droga łącząca Kowale Pańskie i Malanów. Droga jest w tragicznym stanie, najgorzej wyglądają odcinki w Siedliskach (gm. Kawęczyn) i Grąbkowie (gm. Malanów). Dziury są ogromne i bardzo głębokie. Ktoś usiłuje je naprawiać zasypując żużlem. Po minimalnych opadach deszczu, cały ten syf już nie jest w dziurach tylko na drodze. Jest to bardzo niebezpieczne. W załączniku przesyłam zdjęcia poglądowe.” Taką wiadomość otrzymaliśmy od zaniepokojonego czytelnika.

reklama

Rzeczywiście, załączone do tekstu zdjęcia robią wrażenie. „Więcej dziur niż asfaltu” pisze czytelnik i nie sposób się z nim nie zgodzić. Wspomniany łącznik obu miejscowości nadaje się od dawna do gruntownego remontu.

W tej chwili już jest podpisana umowa z wykonawcą odcinka od skrzyżowania z drogą wojewódzka w Malanowie do Grąbkowa na przebudowę 1620 metrów. W przyszłym tygodniu, o ile warunki atmosferyczne pozwolą, prace powinny ruszyć – mówi Konrad Gromada z Zarządu Dróg Powiatowych. – Z tego co wiem w planach jest również przygotowanie dokumentacji na pozostałe 8 kilometrów drogi do Kowali Pańskich.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5

Podobne artykuły

Już po remoncie. Delegacja samorządowców...

Już po remoncie. Delegacja samorządowców powiatowych...

21 wrz.
Jaka młotowiertarka do warsztatu lub garażu?...

Jaka młotowiertarka do warsztatu lub garażu? Poradnik

30 sierp.
To będą szatnie na medal! Trwają wakacyjne...

To będą szatnie na medal! Trwają wakacyjne remonty w...

16 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama