sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Sesja Rady Gminy Turek. Radni zajmą się rozprowadzaniem umów na instalacje fotowoltaiczne

Sesja Rady Gminy Turek. Radni zajmą się rozprowadzaniem umów na instalacje fotowoltaiczne
 

– Mieszkańcy, którzy do 31 marca podpiszą z gminą umowę na montaż lub dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej, będą mogli rozliczać się z energii na dotychczasowych zasadach – mówił wójt Karol Mikołajczyk podczas obrad czwartkowej sesji Rady Gminy Turek. W związku z tym, radni gminni maja się zając rozprowadzaniem umów wśród zadeklarowanych wcześniej do projektu mieszkańców.

27 stycznia, na swoim posiedzeniu, Sejm przyjął poselski projekt noweli ustawy o odnawialnych źródłach energii. Dotyczy on zabezpieczenia realizowanych przez samorządy fotowoltaicznych tzw. projektów parasolowych. Regulacja ta jest odpowiedzią na wątpliwości zgłaszane przez samorządy, że zmiana zasad rozliczeń, wprowadzona ustawą z 29 października 2021 roku, która wejdzie w życie 1 kwietnia br., wpłynie negatywnie na możliwość zakończenia realizacji projektów.

reklama

15 listopada 2021 roku ogłosiliśmy przetarg na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, który, ze względu na zbyt wysokie ceny ofert, wynikające z braku komponentów do montażu instalacji w okresie wzmożonego zainteresowania, zmuszeni byliśmy unieważnić – mówił Wójt. – Nowo ogłoszony przetarg będzie rozstrzygany już w warunkach realizacji zadania po 1 kwietnia, z dogodnym terminem realizacji, a najważniejsze, że jak wszystko wskazuje, na starych zasadach rozliczania wyprodukowanej energii. Wszystko to sprawi, że koszty realizacji projektu po stronie mieszkańców, będą zbliżone do poziomu zakładanego w projekcie.

Zgodnie ze słowami wójta, każdy radny ma zająć się teraz rozprowadzeniem umów wśród zakwalifikowanych do projektu mieszkańców swojego okręgu. Podpisane umowy należy dostarczyć do Urzędu Gminy Turek najpóźniej do 25 lutego. Jej niepodpisanie będzie skutkowało wykreśleniem uczestnika z projektu.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Wspólnie świętowali mieszkańcy miasta i gminy!...

Wspólnie świętowali mieszkańcy miasta i gminy!...

29 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama