Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Nowa Lewica raczej po staremu. Kongres powiatowy organizacji

Nowa Lewica raczej po staremu. Kongres powiatowy organizacji
 

Powiatowy kongres Nowej Lewicy, który odbył się wreszcie, po blisko sześcioletniej przerwie, spowodowanej pandemią, pozwolił na przeprowadzenie wyborów zarządu, podsumowanie kolejnego trudnego dla organizacji roku i nakreślenia planu działania na przyszłość.

W kontekście wyborów, nie możemy mówić o zaskoczeniu – funkcję przewodniczącego, po raz kolejny, będzie sprawował Marian Mirosław Marczewski. Dwoje wiceprzewodniczących to Anita Dzieciątkowska-Pieścik oraz Mirosław Mikołajczyk. Sekretarzem organizacji mianowano Andrzeja Kwiatkowskiego, a skarbniczką Mirosławę Pilarczyk. Wybrano również pozostałych członków Zarządu: Pawła Bartczaka, Stanisława Ćwieka, Bożenę Drzewiecką, Pawła Kwiatkowskiego, Joannę Maciejewską, Mariannę Nitecką-Olenderek, Janinę Mrugas, Jana Pakułę, Jerzego Purcla, Mariusza Wasilewskiego i Remigiusza Wojciechowskiego.

reklama

Gościem specjalnym sobotniego Kongresu był poseł Wiesław Szczepański, przewodniczący sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych. – To bardzo gorąca komisja, dzieje się tam wiele ciekawych rzeczy. Poseł Szczepański jest także współprzewodniczącym rady wojewódzkiej Nowej Lewicy w Poznaniu – mówił Marczewski.

Przed turkowskim spotkaniem odbył się wojewódzki kongres organizacji, na którym Anita Dzieciątkowska-Pieścik i Mirosław Marczewski zostali wybrani do Rady Wojewódzkiej. Przedstawicielka Turku, z największa ilością głosów, weszła tez do Rady Krajowej Nowej Lewicy.

Szczególną uwagę Przewodniczący poświęcił najmłodszemu obecnemu na sali członkowi powiatowych struktur, 16-letniemu Szymonowi Michalakowi. – Nie ukrywam, że wiążemy z nim pewne nadzieje – mówił Marczewski. – Tak naprawdę, większość młodych ludzi ma przecież poglądy lewicowe. Trzeba tylko do nich dotrzeć.

Wsparcie w opiece nad raczkującymi strukturami Młodej Lewicy w powiecie tureckim, obiecał poseł Szczepański.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Lewym okiem

Listy do redakcji: Lewym okiem

3 paźd.
Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

21 wrz.
Listy do redakcji: Maglowanie Burmistrza

Listy do redakcji: Maglowanie Burmistrza

22 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama