Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Wewnętrzny zaboli, a szpital zabuli. Skąd Sobczak weźmie milion?

Wewnętrzny zaboli, a szpital zabuli. Skąd Sobczak weźmie milion?
 

Mimo deklaracji, które padły na grudniowej sesji, okazuje się, że zamknięty przez cztery miesiące oddział wewnętrzny, spowodował nałożenie kary na turkowską lecznicę. 1,3 miliona złotych – tyle wynosi zobowiązanie wobec NFZ. Skąd wziąć taką kwotę z budżetu szpitala, który i tak się nie dopina?

Podczas obrad piątkowej sesji Rady Powiatu, sprawą zainteresował się radny Mariusz Seńko, pytając skąd dyrektor Sobczak ma zamiar wziąć kwotę na uregulowanie nałożonej kary. Chodzi tu o niezrealizowane w czasie czteromiesięcznego przestoju świadczenia.

reklama

Dyrektor Sobczak zapowiedział, że nie wystąpi do Rady Powiatu z wnioskiem o brakującą kwotę, ale jeśli powiat zechce zasilić szpital, to on będzie z takich działań bardzo zadowolony. Wyjaśnił też, że wnioskował o rozłożenie kwoty kary na raty. – Nie wiemy jaka będzie decyzja Agnieszki Pachciarz, dyrektor poznańskiego oddziału NFZ – tłumaczył Sobczak. – Środki z NFZ nadal wpływają na konto szpitala.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Jak radny Seńko próbuje w opozycję, a Starosta...

Jak radny Seńko próbuje w opozycję, a Starosta...

1 wrz.
O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym...

O wątpiącym radnym Mariuszu, niepewnym dyrektorze...

12 maj.
Kardiologiczna i chorób wewnętrznych. Nowe...

Kardiologiczna i chorób wewnętrznych. Nowe poradnie...

6 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama