sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów. Wójt wysyła na wojnę samochód ratowniczo-gaśniczy

Malanów. Wójt wysyła na wojnę samochód ratowniczo-gaśniczy - fot.: UG Malanów
fot.: UG Malanów 

- Jesteśmy jedyną gminą z terenu powiatu tureckiego, która przekazała wyposażony samochód ratowniczo-gaśniczy na pomoc Ukrainie – mówił wójt gminy Malanów, Ireneusz Augustyniak w czasie wczorajszej sesji rady gminy. – Pomagamy jak możemy, nawet bez medialnego rozgłosu.

Jak wyjaśniał Wójt, w czwartek podpisał dokumenty w sprawie przekazania samochodu, który już w piątek wyruszył do Ostrzeszowa, a stamtąd na granicę, gdzie będzie przekazany komendantom na Ukrainie. – Nawet z tego jesteśmy dumni – mówił skromnie Augustyniak. Samochód został przekazany z zasobów OSP Kotwasice. Po tym jak jednostka pozyskała nowy średni samochód, auto miało zostać sprzedane. W geście solidarności, postanowiono przekazać je stronie ukraińskiej. Jednym słowem otrzyma drugie życie i będzie mogło być wykorzystywane przez ukraińskich strażaków, którym przychodzi mierzyć się już nie tylko z żywiołem ale przede wszystkim z najeźdźcą.

reklama

W czasie obrad radni, zgodnie z aktualnie obowiązującą od 1 stycznia ustawą, przegłosowali też nową uchwałę dotyczącą ekwiwalentu dla strażaków ochotników z terenu gminy Malanów. Stawki pozostają na dotychczasowym poziomie, to jest 17 złotych za udział w akcjach i 9 złotych za ćwiczenia i szkolenia. Zmiana, jak podkreślał Wójt, dotyczy sposobu rozliczania, kwoty są naliczane od każdej rozpoczętej godziny.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Aktywna sobota w Celestynach.

Aktywna sobota w Celestynach. "Malanowska Jesień" w...

27 wrz.
W Malanowie biegali wszyscy: przedszkolaki,...

W Malanowie biegali wszyscy: przedszkolaki,...

20 wrz.

"Malowniczy Malanów" tym razem w Dziadowicach...

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama