poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przykona. Dzień Kobiet i Ostatki na przywitanie marca

Przykona. Dzień Kobiet i Ostatki na przywitanie marca - fot.: CKBP Przykona
fot.: CKBP Przykona 

Mimo kończącego się we wtorek karnawału, tegoroczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet, odbyło się w cieniu wojny trwającej za naszą wschodnią granicą. Pojawiło się wiele ukraińskich barw i akcentów, wyrażających solidarność z Ukrainą.

Tradycyjnie każda z Pań otrzymała od włodarzy gminy symboliczny podarunek. Wójt Mirosław Broniszewski wraz z przewodniczącym Rady Gminy Maksymilianem Majchrzakiem, oprócz życzeń skierowanych do wszystkich zgromadzonych na sali pań, tym razem zwrócili się również z prośbą o wspieranie przybywających do nas uchodźców.

reklama

Potem nadszedł czas na występy. Najpierw wystąpiła Koleżeńska Grupa Wokalna z Psar i Przykony, prezentując optymistyczne polskie utwory. Swój występ panie zadedykowały wszystkim kobietom z Ukrainy. Gwiazdą wieczoru był znany aktor teatralny, musicalowy i filmowy Dariusz Kordek, który w swoim recitalu zaprezentował znane wszystkim utwory takie jak m.in.: „Ta ostatnia niedziela”, „Tango Milonga”, „Bella Donna”, czy „Mój przyjacielu”. Po części artystycznej nadszedł czas na słodki poczęstunek. Tegoroczne spotkanie odbyło się 1 marca w Zajeździe Staropolskim.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: CKBP Przykona2
fot.: CKBP Przykona3
fot.: CKBP Przykona4

Podobne artykuły

Dwieście lat dla pani Heleny Zalas! Wójt...

Dwieście lat dla pani Heleny Zalas! Wójt...

8 wrz.
Pierwsze takie regaty. O Puchar Wójta Gminy...

Pierwsze takie regaty. O Puchar Wójta Gminy Przykona...

24 sierp.
Dożynki, dożynki, zakończone żniwa, każdy...

Dożynki, dożynki, zakończone żniwa, każdy rolnik w...

21 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama