wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Uczennice z Kaczek wyróżnione na olimpiadzie w Powierciu

Uczennice z Kaczek wyróżnione na olimpiadzie w Powierciu - fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich 

Kinga Sowińska i Zuzanna Loch z klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki ZSR CKP w Kaczkach Średnich, otrzymały wyróżnienie za udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodych Producentów Rolnych, zorganizowanej na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, przez Związek Młodzieży Wiejskiej.

W Olimpiadzie mogli brać udział producenci rolni: rolnicy, domownicy gospodarstw rolnych, właściciele i współwłaściciele gospodarstw rolnych, członkowie Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych w wieku od 16 do 40 roku życia, uczniowie szkół średnich, zasadniczych szkół zawodowych oraz pozostałych szkół ponadpodstawowych, pobierający naukę na profilu o charakterze rolniczym, ogrodniczym, weterynaryjnym lub innym bezpośrednio powiązanym z działalnością rolniczą, a także studenci kierunków rolniczych i przyrodniczych. Z technikum w Kaczkach wzięło w niej udział czworo uczniów.

reklama

Tegoroczna edycja Olimpiady Młodych Producentów Rolnych obejmowała szeroki wachlarz zagadnień: produkcję roślinną, nawożenie i ochronę roślin, produkcję zwierzęcą, mechanizację rolnictwa, ochronę środowiska, odnawialne źródła energii i zmiany klimatu, ekonomikę i zarządzanie, system ubezpieczeń rolniczych, bezpieczeństwo i higienę pracy, zagadnienia dotyczące PROW 2014-2020 oraz krajowego.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Uczennice z Kaczek wyróżnione na olimpiadzie w Powierciu - fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich

Podobne artykuły

Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów...

Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów z ZSR...

26 wrz.
Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie...

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali....

7 wrz.
W Kaczkach za mundurem uczniowie pójdą sznurem....

W Kaczkach za mundurem uczniowie pójdą sznurem. W...

31 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama