piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przykona. Śmieci coraz droższe, choć mogło być gorzej

Przykona. Śmieci coraz droższe, choć mogło być gorzej
 

O 3 złote wzrosła stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie Przykona. Według wyliczeń urzędników powinna wynosić, podobnie jak w gminach Dobra i Kawęczyn, 23 złote od osoby. Radni zaproponowali 18 zł od mieszkańca i taką stawkę ostatecznie przegłosowano.

Przewodniczący rady Maksymilian Majchrzak zwrócił uwagę na coraz większe koszty gospodarowania odpadami komunalnymi. – Samorządy pozostawione są same z tematem śmieci. Rządzący nic w tej chwili nie robią – mówił, podając jako przykład rozwiązania wprowadzone na Słowacji, gdzie już nawet opakowania PET włączone są w system kaucyjny. Tymczasem jak podkreślał, w Polsce nawet szklane butelki po piwie, tylko w 20 procentach są opakowaniami zwrotnymi.

reklama

Od nowej, 18-złotowej stawki, jest też możliwa zniżka. Prawo dla ulgi wynoszącej 3 złote od osoby, przysługuje wszystkim posiadaczom przydomowego kompostownika, którzy zaznaczą to w deklaracji.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Dwieście lat dla pani Heleny Zalas! Wójt...

Dwieście lat dla pani Heleny Zalas! Wójt...

8 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama