sobota 15 czerwca 2024

Jolanty, Lotara, Wita

reklama

Spacer z leśniczką ścieżką edukacyjną "Zieleń" w Uniejowie. Niebieskie żaby moczarowe i wspólne ognisko

Spacer z leśniczką ścieżką edukacyjną
 

Jak zachować się kiedy w lesie spotkamy dzika? Czy żaby moczarowe są niebieskie zawsze czy tylko na wiosnę? Ile kilogramów roślin dziennie zjada łoś? Odpowiedzi na te i inne leśne pytania można było poznać w czasie spaceru z leśnikiem, a raczej z leśniczką, bo po Uroczysku „Zieleń” oprowadzała nas Beata Kątna z Nadleśnictwa Turek.

Wiosenna pogoda sprzyja spacerom. A jeśli już przyjemne połączyć z pożytecznym, bo spacerując z leśnikiem możemy dowiedzieć się rozmaitych ciekawostek, to z takiej propozycji po prostu trzeba skorzystać. Trochę dziwi więc mała frekwencja na sobotnim spacerze po ścieżkach urokliwej „Zieleni” w Uniejowie.

reklama

Zmodernizowana w 2018 roku ścieżka edukacyjna, wiedzie pradoliną Warty, przez starorzecza, łąki i lasy. W kilku miejscach umieszczono makiety zwierząt w rzeczywistych rozmiarach, więc jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak duży jest łoś, tam możecie to sprawdzić. Robi wrażenie. Długość ścieżki wynosi 2,7 kilometra, a czas jej przejścia 1,5 do 2 godzin.

Niewątpliwie najciekawszym żywym stworzeniem, które udało się spotkać sobotnim spacerowiczom była żaba moczarowa, której samce na wiosnę przybierają charakterystyczną, niebieską barwę. Ma to związek z limfą, gromadzącą się pod skórą płazów. Wszystko oczywiście po to, żeby spodobać się samicom.

Zwieńczeniem wspólnego spaceru było ognisko, na którym każdy kto był odpowiednio przygotowany, mógł upiec swoją kiełbaskę. Mamy nadzieję, że to nie koniec wspólnych wycieczek i jeszcze nie raz pospacerujemy wspólnie po lesie. Darz bór!

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
Podobne artykuły
Edukacja przez sztukę. Laureaci konkursu

Edukacja przez sztukę. Laureaci konkursu "Stop pożarom traw"...

11 czerw.
Wędrowali z psami i poznawali tajemnice...

Wędrowali z psami i poznawali tajemnice lasów. Dogtrekking w Tarnowej...

20 kw.
Okresowy zakaz wstępu do lasu w obrębie...

Okresowy zakaz wstępu do lasu w obrębie Leśnictwa Krwony już 25...

19 kw.
Sprzątanie lasu z Turkowskim Klubem Karate

Sprzątanie lasu z Turkowskim Klubem Karate

9 kw.
Drzewo dla każdego! Darmowe sadzonki w...

Drzewo dla każdego! Darmowe sadzonki w siedzibie Nadleśnictwa Turek!

8 kw.
Pierwszy w tym roku pożar w lasach....

Pierwszy w tym roku pożar w lasach. Nadleśnictwo Turek apeluje o...

23 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama