sobota 26 listopada 2022

Leona, Leonarda, Lesławy

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie z Chylina na warsztatach z udzielania pierwszej pomocy

Uczniowie z Chylina na warsztatach z udzielania pierwszej pomocy - fot. SP w Chylinie
fot. SP w Chylinie 

Jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia? Jak bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy? Im wcześniej dzieci się o tym dowiedzą, tym lepiej. Nigdy nie wiadomo przecież kiedy z takiej wiedzy trzeba będzie skorzystać. Szkoła Podstawowa w Chylinie gościła swoich absolwentów Michała Maciaszka, Pawła Matusiaka i Bartosza Gawła – strażaków z OSP Chylin oraz Roberta Hałuszkę, ratownika medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Turku.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach teoretycznych, służących utrwaleniu znanych informacji. Powtórzyli wszystkie numery alarmowe, przypomnieli sobie postępowanie w razie wypadku i zasady postępowania w przypadku oczekiwania na przybycie służb ratowniczych.

reklama

Dowiedzieli się też jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, co zrobić w przypadku zakrztuszenia i zasłabnięcia. Największą atrakcją były jednak ćwiczenia praktyczne na fantomie, wykonanie sztucznego oddychania i masażu serca. Najmłodszym najwięcej radości przyniosło zwiedzanie jednostki OSP i możliwość dokładnego poznania, również od środka, wozu strażackiego.

Niecodzienne warsztaty miały uwrażliwić uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz wyposażyć w wiedzę i umiejętności, które niewątpliwie należy systematycznie poszerzać i utrwalać, ponieważ w przyszłości mogą pomóc uratować czyjeś życie.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot. SP w Chylinie2
fot. SP w Chylinie3
fot. SP w Chylinie4
fot. SP w Chylinie5
fot. SP w Chylinie6
fot. SP w Chylinie7
fot. SP w Chylinie8

Podobne artykuły

Nocny pożar pustostanu w Milinowie. Na akcję...

Nocny pożar pustostanu w Milinowie. Na akcję...

28 paźd.
Pierwsza Ratowniczka Weronika. Strażaczka z OSP...

Pierwsza Ratowniczka Weronika. Strażaczka z OSP...

10 paźd.
Cztery nominacje dla nauczycielek z gminy...

Cztery nominacje dla nauczycielek z gminy Władysławów

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama