poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów. Elżbieta Klanowska poleci na szkolenie do Stanów

Władysławów. Elżbieta Klanowska poleci na szkolenie do Stanów - fot. UG Władysławów
fot. UG Władysławów 

Piątek uraczył nas niesamowitymi wiadomościami. Jak się okazuje wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w naszym kraju, miała swoje skutki również dla lokalnych samorządów. Wybrano grupę włodarzy, która uczestniczyć będzie w pracach specjalnej amerykańskiej komisji. Wśród oddelegowanych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast znalazła się również Elżbieta Klanowska, Wójt Gminy Władysławów.

Samorządowcy odpowiedzialni będą za implementowanie na gruncie amerykańskim europejskiej idei samorządu terytorialnego. To szczególnie istotne z punktu widzenia wiedzy dotyczącej chociażby starania się o pozyskiwanie środków zewnętrznych na inwestycje, w dobie kryzysu wywołanego wojną w Ukrainie.

reklama

Wójt Elżbieta Klanowska zapozna się z typami jednostek samorządu terytorialnego w USA, a także dynamiką zmian ich liczby na podstawie danych federalnego Urzędu Statystycznego. Najbliższe spotkania robocze doprecyzują szczegółowo cel i zakres wizyty. Wiadomo natomiast, że z podjętą współpracą wiąże się również możliwość objęcia posady w konsulacie.

Gratulujemy Pani Wójt sukcesów w rozwijaniu polsko-amerykańskich stosunków!

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Władysławów. Na nowych drogach gminnych będzie...

Władysławów. Na nowych drogach gminnych będzie...

z dzisiaj
Cztery nominacje dla nauczycielek z gminy...

Cztery nominacje dla nauczycielek z gminy Władysławów

15 wrz.
U Cioci Stefanii bawili się duzi i mali....

U Cioci Stefanii bawili się duzi i mali. Ostatnie...

14 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama