piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowa droga z Bibianny do szkoły w Dziadowicach jeszcze w tym roku

Nowa droga z Bibianny do szkoły w Dziadowicach jeszcze w tym roku - fot.: UG Malanów
fot.: UG Malanów 

Do końca listopada 2022 roku ma powstać półtorakilometrowy odcinek drogi, która umożliwi mieszkańcom Bibianny dojazd do szkoły podstawowej w Dziadowicach. W imieniu gminy Malanów, wójt Ireneusz Augustyniak podpisał umowę z generalnym wykonawcą dokumentacji i robót budowlanych – Przedsiębiorstwem Robót Drogowo – Mostowych z Koła.

Przedmiotowa inwestycja polega na budowie drogi (dz. 771 Dziadowice), która umożliwi mieszkańcom Bibianny dojazd od szkoły podstawowej w Dziadowicach. Budowa obejmuje 1,5 kilometra drogi o szerokości jezdni 4 metrów, z nawierzchni bitumicznej, a także pomiar, wycinkę drzew, odtworzenie rowu, roboty w wykopie i nasypie, przepusty rurowe, położenie masy i uzupełnienie poboczy. Istniejąca obecnie droga żwirowa, nie spełnia norm bezpieczeństwa.

reklama

Wartość umowy obejmującej inwestycję według formuły „zaprojektuj i wybuduj”, wynosi 1 248 791,33 zł brutto, tj. 1 015 277,50 zł netto. Na realizację zadania pozyskano środki zewnętrzne w wysokości 400 000,00 zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID – 19 dla gmin, z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne, realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych).

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

Koniec z WF-em na korytarzu! Sala sportowa w...

28 wrz.
Aktywna sobota w Celestynach.

Aktywna sobota w Celestynach. "Malanowska Jesień" w...

27 wrz.
W Malanowie biegali wszyscy: przedszkolaki,...

W Malanowie biegali wszyscy: przedszkolaki,...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama