Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Młodzi managerowie na start - Powiatowy Turniej Szkół w ZST

Młodzi managerowie na start - Powiatowy Turniej Szkół w ZST
 

W prowadzeniu własnego biznesu niewątpliwie liczy się dobry pomysł. Przyda się też odrobina szczęścia. Potem już tylko zaangażowania, no i ciężka praca. O tym wszystkim dobrze wiedzą uczniowie szkół podstawowych, którzy wzięli udział w XIII Powiatowym Turnieju Szkół pod hasłem „Młody manager na start”.

Turniej, który odbywał się w Zespole Szkół Technicznych w Turku, w czwartek 7 kwietnia, otworzył starosta Dariusz Kałużny. W rozgrywkach grupowych wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z Turku, Przykony, Tuliszkowa i Grzymiszewa. Uczniowie nie tylko wykazali się wiedzą ekonomiczną i kreatywnymi pomysłami na własny biznes, ale też koniecznością opracowania choćby własnej kampanii reklamowej. Młodzi ludzie pracowali w losowo wybranych trzyosobowych zespołach, zmagając się z zadaniami z zakresu mikroekonomii, zarządzania i marketingu, finansów, a także rynku i przedsiębiorczości.

reklama

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej, a także zainteresowanie młodzieży zjawiskami i procesami społecznymi oraz ekonomicznymi. Jednym z głównych zamierzeń konkursu jest również pobudzanie przedsiębiorczości i aktywności biznesowej, a także promocja aktywnego kształtowania przyszłości oraz upowszechnienie idei tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Cenne nagrody dla uczestników turnieju ufundowali: Starostwo Powiatowe w Turku, Mleczarnia Turek, EK Elektrokabel Karolak i synowie Sp. J., Piekarstwo - Krzysztof Ogrodowczyk. Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów ekonomicznych i logistycznych Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Wyniki rozgrywek turniejowych:
I miejsce zdobyła drużyna w składzie: Krzysztof Janicki (SP w Tuliszkowie), Estera Krzemionka (ZSP w Grzymiszewie), Miłosz Wojtczak (SP w Przykonie)

II miejsce zdobyła drużyna w składzie: Marcin Gajor (SP w Tuliszkowie), Paweł Marczyński (ZS w Przykonie), Maja Walas (SP nr 1 w Turku)

reklama

III miejsce zdobyła drużyna w składzie: Weronika Przybyła (ZS w Tuliszkowie), Amelia Sobczyk (SP nr 1 w Turku), Martyna Paruszewska (ZSP w Grzymiszewie)

IV miejsce zdobyła drużyna w składzie: Adrian Górka (ZS w Przykonie), Hubert Rabiega (SP nr 1 w Turku), Konstancja Giersz (ZSP w Grzymiszewie)

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Podobne artykuły

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

3 paźd.
Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama