Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Najsmaczniejsza potrawa i najpiękniejsza dekoracja. Wielkanocny konkurs w gminie Dobra

Najsmaczniejsza potrawa i najpiękniejsza dekoracja. Wielkanocny konkurs w gminie Dobra - fot.: UM Dobra
fot.: UM Dobra 

Przed nie lada wyzwaniem stanęli członkowie jury Gminnego Konkursu Wielkanocnego KGW, zorganizowanego pod patronatem burmistrza oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobrej. No bo jak tu wybrać najsmaczniejszą potrawę wielkanocną, kiedy wszystko smakowało wybornie? Jak wskazać najpiękniejszą ozdobę, skoro wszystkie zachwycały?

Właśnie w tych dwóch kategoriach członkinie dziesięciu kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Dobra, rywalizowały w sobotni poranek. Do konkursu przystąpiły niezwykle kreatywne i przedsiębiorcze panie z Chrapczewa, Czajkowa, Długiej Wsi, Mikulic, Miłkowic, Ostrówka, Potworowa, Rzechty, Skęczniewa i Żeronic.

reklama

Komisja konkursowa w składzie: plastyczka Justyna Pietrzyńska, zastępca burmistrza Dobrej Przemysław Tomczak oraz Dyrektor Centrum Kultury w Dobrej Jacek Gajewski, nie miała łatwego zadania. Ostatecznie w kategorii „Potrawa wielkanocna”, zdecydowano się nagrodzić I miejscem "Królika duszonego z kluskami" w wykonaniu KGW Żeronice. II miejsce przyznano KGW z Miłkowic za "Białą kiełbasę pieczoną z cebulką i jabłkami", a III KGW Ostrówek za "Babkę mięsną z jajkiem".

W kategorii "Dekoracja wielkanocna" I miejsce zajęło KGW Mikulice za dekorację "Przygotowanie kurzej rodziny do Świąt Wielkiej Nocy", II miejsce KGW Potworów za dekorację "Kura na grzędzie", III miejsce KGW Miłkowice za dekorację "Zając wielkanocny”. Przyznano również dwa wyróżnienia za całokształt stoiska. Otrzymały je panie z KGW Mikulice i KGW Miłkowice.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UM Dobra2
fot.: UM Dobra3
fot.: UM Dobra4
fot.: UM Dobra5
fot.: UM Dobra6
fot.: UM Dobra7
fot.: UM Dobra8
fot.: UM Dobra9
fot.: UM Dobra10

Podobne artykuły

Sobotnie świętowanie w Grzymiszewie. Gospodynie...

Sobotnie świętowanie w Grzymiszewie. Gospodynie...

31 sierp.
Gmina Turek. Sobotni piknik rodzinny...

Gmina Turek. Sobotni piknik rodzinny zintegrował...

10 sierp.
Warsztaty mydlarskie w Krwonach. Panie z KGW...

Warsztaty mydlarskie w Krwonach. Panie z KGW...

26 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama