Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

"Młodzież zapobiega pożarom". Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich 

Dominik Kaźmierczak z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich zwyciężył w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu.

Konkurs, który odbywa się pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

reklama

W sobotę 23 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku, odbył się etap powiatowy. Po przeprowadzeniu eliminacji pisemnych wyłoniono trójkę finalistów. W finale uczniowie odpowiadali ustnie na 5 pytań zadawanych przez jury. Dominik najlepiej odpowiadał na pytania w wyniku czego zwyciężył w etapie powiatowym turnieju i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich2
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich3

Podobne artykuły

Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów...

Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów z ZSR...

26 wrz.
Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie...

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali....

7 wrz.
Ponad dwa tysiące uczniów podstawówek w Turku...

Ponad dwa tysiące uczniów podstawówek w Turku...

2 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama