piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

17°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Drogowe szaleństwa Krzysztofa Romana. Trwa inwestycyjny BUM w Tuliszkowie

Drogowe szaleństwa Krzysztofa Romana. Trwa inwestycyjny BUM w Tuliszkowie - fot.: UGiM Tuliszków
fot.: UGiM Tuliszków 

Zgodnie z zapowiedziami składanymi zimą, burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman, nie czeka aż inflacje zje zaplanowane na inwestycje drogowe środki własne. W tym tygodniu podpisał kolejną umowę, tym razem na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej na budowę i przebudowę ul. Zdrojowej i ul. Żuchalskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Zamówienie obejmuje wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej obejmującej branżę drogową, sanitarną, elektryczną wraz z projektami podziału gruntu oraz uzyskaniem wymaganych przepisami prawa uzgodnień, zgód, opinii, decyzji i pozwoleń niezbędnych do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Wartość zadania wynosi: 158 670,00 zł brutto

reklama

Trwają prace związane z budową drogi Ogorzelczyn – Osada Leśna - Grzymiszew. W ramach I etapu inwestycji zostaną umocnione pobocza z kruszywa, wybudowane będą zjazdy z kostki betonowej, zostaną zamontowane krawężniki betonowe oraz zostanie położona warstwa podbudowy i warstwa wiążąca asfaltu. Zakres prac obejmuje również budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie barier ochronnych, wycinkę drzew.

Prace budowlane, które rozpoczęły się w Ogorzelczynie związane są również z kolejną inwestycją prowadzoną obecnie przez Gminę i Miasto Tuliszków. Trwa bowiem realizacja zadania pod nazwą „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Tuliszków, Zadworna, Ogorzelczyn, Tarnowa – Etap I” oraz etap II, który obejmuje kanalizację w Ogorzelczynie na drodze gminnej oraz odcinek drogi w Zadwornej.

W najbliższym czasie powstanie sieć kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjno-tłocznym z tłoczniami i przepompowniami ścieków. Docelowo wybudowany odcinek kanalizacji ma za zadanie łączyć teren zwartej zabudowy mieszkaniowej w miejscowościach Zadworna, Ogorzelczyn, Tarnowa, z istniejącą biologiczno-mechaniczną oczyszczalnią ścieków miejscowości Tuliszków. Termin zakończenia robót budowlanych przewidywany jest na koniec roku 2022.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Przyjemne z pożytecznym! Miasteczko rowerowe w...

Przyjemne z pożytecznym! Miasteczko rowerowe w...

z dzisiaj
Przykona. W Laskach drogę budują, w Bądkowie...

Przykona. W Laskach drogę budują, w Bądkowie...

z wczoraj
Będzie staw i lampy na stadionie. Poznaliśmy...

Będzie staw i lampy na stadionie. Poznaliśmy...

4 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama