Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Gofry w Kunach. Nowa jadalnia w szkole podstawowej

Gofry w Kunach. Nowa jadalnia w szkole podstawowej - fot. UG Władysławów
fot. UG Władysławów 

Lubicie gofry? Z bitą śmietaną, owocami i czekoladą? Właśnie gofry były pierwszym posiłkiem zaserwowanym na otwarciu nowej jadalni w Szkole Podstawowej w Kunach. Jak można się domyślić – nie grymasili ani goście, ani gospodarze.

Oficjalne otwarcie nowej jadalni rozpoczęło się od uroczystego przecięcia wstęgi przez zaproszonych gości – panią Wójt Elżbietę Klanowską, Przewodniczącą Rady Gminy Władysławów Krystynę Michalak radnego Józefa Marszałka oraz Przewodniczącą Rady Rodziców – Kamilę Zawilską.

reklama

Po uroczystym przecięciu wstęgi, dzieci z klas I-III i ich wychowawczynie, zaprosiły wszystkich uczestników spotkania na samodzielnie przygotowane – oczywiście w nowej jadalni – gofry z przeróżnymi dodatkami, m.in. konfiturą, owocami, czekoladą czy bita śmietaną.

Jadalnia powstała po adaptacji i przebudowie jednego z pomieszczeń szkolnych, które do tej pory służyło jako sala lekcyjna. Inwestycję udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z projektu „Posiłek w szkole i w domu”, które wynosiło 25 tysięcy złotych. Gmina Władysławów przeznaczyła na ten cel, ze swojego budżetu, kwotę 56.663,94 zł.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot. UG Władysławów2
fot. UG Władysławów3
fot. UG Władysławów4

Podobne artykuły

15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje...

15 lat w Baszcie! Klub z Wyszyny świętuje swoje...

3 paźd.
Umowa na historyczną inwestycję w gminie...

Umowa na historyczną inwestycję w gminie Władysławów...

30 wrz.
Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała...

Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała nie...

27 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama