wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Koźmin. Narysowali komiks o Brzydkim Kaczątku i wygrali robota edukacyjnego Photon-EDU

Koźmin. Narysowali komiks o Brzydkim Kaczątku i wygrali robota edukacyjnego Photon-EDU - fot.: UG Brudzew
fot.: UG Brudzew 

Komiks o zagrożeniach w sieci – takie było zadanie, w zorganizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK, pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, konkursie „Historie z sieci wzięte”. Uczniowie z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Koźminie, nie dość, że wzięli w nim udział, to jeszcze znaleźli się w gronie nagrodzonych placówek, a dla swojej szkoły wygrali robota edukacyjnego Photon-EDU.

Grzegorz Mendak, Wiktoria Grzelak, Aleksandra Pecyna oraz Amelia Rosiak to dzieci z klasy trzeciej, które pod opieką swojej wychowawczyni, Renaty Wotalskiej przygotowały konkursowy komiks. Historyjka przedstawia losy Brzydkiego Kaczątka, którego zmodyfikowane zdjęcie trafiło do sieci. Przy tej okazji uczniowie poznali zasady ochrony danych osobowych oraz praw autorskich. Dowiedzieli się, że rozpowszechniani czyjegoś wizerunku wymaga jego zgody. A nawet z pozoru niewinny żart, może sprawić komuś wiele przykrości i przysporzyć kłopotów.

reklama

Udział w konkursie, zorganizowanym w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) i współfinansowanym z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), pomógł uczniom zapoznać się z zagrożeniami w sieci oraz wskazał, jak właściwie na nie reagować.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: UG Brudzew2
fot.: UG Brudzew3

Podobne artykuły

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

Nikola Klimaszewska z Władysławowa jedną z...

z wczoraj
Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

29 wrz.
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama