sobota 26 listopada 2022

Leona, Leonarda, Lesławy

2°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Powiatowe zmagania w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Wideo: Powiatowe zmagania w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - fot. Turek.net.pl
fot. Turek.net.pl 

Po eliminacjach gminnych, przyszedł czas na powiatowe. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym to nie tylko ogromna dawka praktycznej wiedzy ale i świetna zabawa na świeżym powietrzu.

Powiatowy etap konkursu składał się z dwóch części – teoretycznego testu, na którym trzeba było wykazać się znajomością przepisów drogowych, oraz praktycznego sprawdzianu umiejętności rowerowych. Tu chodziło zarówno o zręczną jazdę między i po przeszkodach, jak i prawidłowy przejazd przez miasteczko ruchu drogowego. Do rywalizacji stawiło się 15 drużyn ze szkół podstawowych z powiatu tureckiego.

reklama

Ostatecznie, po podsumowaniu zdobytych przez drużyny punktów, okazało się że do wojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikowały się dwie drużyny – Gabrysia Szczepańska, Maja Wojdak, Patryk Wachowski i Hubert Kałużny – uczniowie szkoły Podstawowej z Kun oraz przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Kowalach Pańskich.

Nikt z uczestników konkursu nie wyjechał z pustymi rękami – na wszystkich czekały nagrody ufundowane przez współorganizatorów konkursu – WORD z Konina i samorząd województwa wielkopolskiego. Gospodarzem zmagań była Szkoła Podstawowa we Władysławowie.  Nadzór nad przeprowadzanymi konkurencjami sprawowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Turku.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. UG Władysławów2
fot. UG Kawęczyn3
fot. UG Kawęczyn4
fot. UG Władysławów5
fot. UG Władysławów6
fot. Turek.net.pl7
fot. Turek.net.pl8
fot. Turek.net.pl9
fot. Turek.net.pl10

Podobne artykuły

Eksperymentalny piątek w Kunach. Widowiskowe...

Eksperymentalny piątek w Kunach. Widowiskowe święto...

10 paźd.
Gofry w Kunach. Nowa jadalnia w szkole podstawowej

Gofry w Kunach. Nowa jadalnia w szkole podstawowej

5 maj.
Patriotyczne uroczystości w Tokarach i Kowalach...

Patriotyczne uroczystości w Tokarach i Kowalach z...

3 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama