wtorek 24 maja 2022

Joanny, Zdenka, Zuzanny

15°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Szkoła Podstawowa w Koźminie gościła nauczycieli i uczniów z Rumunii i Hiszpanii

Szkoła Podstawowa w Koźminie gościła nauczycieli i uczniów z Rumunii i Hiszpanii - fot.: SP w Koźminie
fot.: SP w Koźminie 

Wizyta zagranicznych gości pozwoliła nie tylko podnieść kompetencje językowe, ale też wspólnie popracować w ramach projektu „LEGO®MINDSTORMS®EV3 w edukacji szkolnej STEM”. Do społeczności Szkoły Podstawowej w Koźminie (gm. Brudzew), w ramach projektu Erasmus+, przybyli nauczyciele i uczniowie z Hiszpanii i Rumunii.

Podczas wizyty w szkole, uczniowie brali udział w warsztatach: programowanie robotów LEGO MINDSTORMS, „Misja na Marsa”, w zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w praktycznych działaniach: programowanie robotów Photon EDU i Bee-Bot, okulary VR, długopisy 3D, dywan interaktywny. Uczestniczyli też w kilku wycieczkach: do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik i Obserwatorium Astronomicznego UMK w piwnicach Torunia – miasta Mikołaja Kopernika.

reklama

Wspólne zajęcia umożliwiły uczniom doskonalenie umiejętności w zakresie kompetencji kluczowych: matematycznych, cyfrowych, językowych oraz STEM. Były okazją do wymiany kulturowej, integracji oraz wykorzystania języka angielskiego w praktyce. Projekt realizowany jest z Programu Erasmus + akcja KA 229 i finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dofinansowanie projektu z UE: 37 746,00 EUR.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Turyści z Chylina zdobyli Gród Kraka i...

Turyści z Chylina zdobyli Gród Kraka i zwiedzili...

19 maj.
Koźmin. Narysowali komiks o Brzydkim Kaczątku i...

Koźmin. Narysowali komiks o Brzydkim Kaczątku i...

5 maj.
Zuzia i Bartek ze szkoły w Koźminie finalistami...

Zuzia i Bartek ze szkoły w Koźminie finalistami...

11 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama