czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Szkoła Podstawowa w Koźminie gościła nauczycieli i uczniów z Rumunii i Hiszpanii

Szkoła Podstawowa w Koźminie gościła nauczycieli i uczniów z Rumunii i Hiszpanii - fot.: SP w Koźminie
fot.: SP w Koźminie 

Wizyta zagranicznych gości pozwoliła nie tylko podnieść kompetencje językowe, ale też wspólnie popracować w ramach projektu „LEGO®MINDSTORMS®EV3 w edukacji szkolnej STEM”. Do społeczności Szkoły Podstawowej w Koźminie (gm. Brudzew), w ramach projektu Erasmus+, przybyli nauczyciele i uczniowie z Hiszpanii i Rumunii.

Podczas wizyty w szkole, uczniowie brali udział w warsztatach: programowanie robotów LEGO MINDSTORMS, „Misja na Marsa”, w zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w praktycznych działaniach: programowanie robotów Photon EDU i Bee-Bot, okulary VR, długopisy 3D, dywan interaktywny. Uczestniczyli też w kilku wycieczkach: do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik i Obserwatorium Astronomicznego UMK w piwnicach Torunia – miasta Mikołaja Kopernika.

reklama

Wspólne zajęcia umożliwiły uczniom doskonalenie umiejętności w zakresie kompetencji kluczowych: matematycznych, cyfrowych, językowych oraz STEM. Były okazją do wymiany kulturowej, integracji oraz wykorzystania języka angielskiego w praktyce. Projekt realizowany jest z Programu Erasmus + akcja KA 229 i finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dofinansowanie projektu z UE: 37 746,00 EUR.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: SP w Koźminie2
fot.: SP w Koźminie3
fot.: SP w Koźminie4
fot.: SP w Koźminie5

Podobne artykuły

Olimpijska pałeczka i dąb od absolwenta....

Olimpijska pałeczka i dąb od absolwenta. 70-lecie...

5 wrz.
Z Mickiewiczem po Wielkopolsce. Projekt...

Z Mickiewiczem po Wielkopolsce. Projekt Miejskiej...

24 sierp.
Mickiewiczowskie peregrynacje. Wyrusz śladami...

Mickiewiczowskie peregrynacje. Wyrusz śladami...

5 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama