środa 25 maja 2022

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

15°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Nowa siedziba biblioteki w Grzymiszewie. Czytelnicy czekali na nią od lat

Nowa siedziba biblioteki w Grzymiszewie. Czytelnicy czekali na nią od lat - fot.: UGiM Tuliszków
fot.: UGiM Tuliszków 

Po tym jak Tuliszków zyskał bibliotekę skrojoną na miarę XXI wieku, przyszła pora na zmiany również w filii w Grzymiszewie. W czwartek, 12 maja uroczyście otworzono nową siedzibę biblioteki. Byli i goście i prezenty.

Miłośnicy czytania z Grzymiszewa i okolic długo czekali na dzień, w którym mogliby sięgnąć po ciekawą lekturę z bibliotecznych regałów w nowej siedzibie biblioteki. Warto było jednak czekać – grzymiszewska filia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie, została uroczyście otwarta. Obecnie znajduje się w budynku świetlicy wiejskiej. 

reklama

Przecięcia wstęgi, symbolizującego otwarcie nowej siedziby grzymiszewskiej książnicy, dokonali burmistrz Krzysztof Roman, dyrektor MGBP Małgorzata Ast oraz bibliotekarka Natalia Jackowiak. Otwarcie nowej siedziby biblioteki zbiegło się w czasie z obchodami Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Nie ma chyba lepszego prezentu – i dla czytelników i dla pracowników książnicy.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Za dnia urzędnicy, nocą zawodnicy. Puchar...

Za dnia urzędnicy, nocą zawodnicy. Puchar...

16 maj.
Coraz więcej czytelników korzysta ze zbiorów...

Coraz więcej czytelników korzysta ze zbiorów...

12 maj.
 231. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3- go...

231. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3- go Maja i...

3 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama