sobota 13 sierpnia 2022

Elwiry, Hipolita, Radosławy

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie z Malanowa z konkursowymi makietami Mirmiłowa

Uczniowie z Malanowa z konkursowymi makietami Mirmiłowa - fot.: SP w Malanowie
fot.: SP w Malanowie 

Któż z nas nie pamięta kultowych komiksów Janusz Christy o przygodach dwóch dzielnych wojów – Kajka i Kokosza? Kilka lat temu jedna z części komiksu „Szkoła Latania” została nawet lekturą szkolną. Jest więc szansa na to, że kolejne pokolenia poznają przygody wojów Mirmiła.

Wspólny konkurs na wykonanie makiety Mirmiłowa, zorganizowany z okazji 50. urodzin serii komiksów „Kajko i Kokosz”, ogłosiły Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie oraz Towarzystwo Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Koninie. Wśród 37 prac jakie na niego wpłynęły znalazły się też makiety autorstwa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Malanowie.

reklama

Decyzją jury uczennice klasy Va – Nadia i Klaudia Kąciak zdobyły wyróżnienie dyrektora Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Kolejne wyróżnienie trafiło do uczniów klasy IVa – Macieja Erkieta, Jakuba Lisińskiego i Aleksa Pawlaczyka. W środę, 11 maja odbyła się uroczystość rozdania nagród i wyróżnień laureatom konkursu.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Będzie się działo - konkurs na inicjatywy...

Będzie się działo - konkurs na inicjatywy...

30 czerw.
Rolnicy z gminy Przykona ze statuetką Siewcy Roku

Rolnicy z gminy Przykona ze statuetką Siewcy Roku

30 czerw.
Amelia i Zofia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w...

Amelia i Zofia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku...

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama