Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko. Oferty w ogłoszeniach!

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w Kaczkach Średnich już w najbliższą niedzielę!

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w Kaczkach Średnich już w najbliższą niedzielę!
 

Pamiętacie jeszcze majówki w Kaczkach Średnich? Imprezy na których można było zaopatrzyć się w piękne okazy roślin, spotkać znajomych, wziąć udział w konkursach i po prostu miło spędzić czas? Po dwóch latach pandemicznej przerwy – Majówka Powiatu Tureckiego wraca do gry.

Na wszystkich przybyłych do Kaczek już w najbliższą niedzielę, 22 maja czekać będą liczne atrakcje. Już od godz. 9 rano będzie można odwiedzać stoiska rolno-ogrodnicze, oglądać sprzęt rolniczy, obserwować zmagania kulinarne gmin powiatu tureckiego i degustować lokalne pyszności. Wśród wielu atrakcji nie może zabraknąć tych skierowanych specjalnie dla najmłodszych. Organizatorzy zapowiadają też konkursy z nagrodami (kulinarny „Gotować każdy może”), występy – zarówno zespołu ludowego „Tradycja” z Malanowa, jak i uczniów ZSR. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie Taraka – zespół wykonujący muzykę z pogranicza popu, folku oraz rocka. Na pewno nie zabraknie ich ostatniego hitu, wpisującego się w aktualne wydarzenia geopolityczne – „Podaj rękę Ukrainie”.

reklama

Impreza, która zyskała miano Wielkopolskiej Biesiady, odbędzie się tradycyjnie na boisku sportowym przy Zespole Szkół Rolniczych. Patronat nad nią objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk. Na wspólną majówkę zapraszają Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik, Starosta Powiatu Tureckiego Dariusz Kałużny, Wójt Gminy Turek Karol Mikołajczyk oraz Dyrektor ZSR CKP w Kaczkach Średnich Elżbieta Karwacka.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w Kaczkach Średnich już w najbliższą niedzielę!

Podobne artykuły

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.
Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama