Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko.

niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Ponad 600 nowych miejsc pracy na terenie powiatu tureckiego. Roland buduje się w Kunach

Wideo: Ponad 600 nowych miejsc pracy na terenie powiatu tureckiego. Roland buduje się w Kunach - fot. Michał Sidorowicz / Turek.net.pl
fot. Michał Sidorowicz / Turek.net.pl 

Docelowo ponad 600 miejsc pracy ma powstać w Kunach. Zgodnie z zapowiedzią Pawła Majewskiego, dyrektora fabryki w firmie Roland International Polska, budowa nowego zakładu zakończy się w ciągu 12 miesięcy, począwszy od dnia dzisiejszego. – To będzie czwarty pod względem ilości zatrudnionych osób gracz na naszym terenie – cieszył się starosta Dariusz Kałużny na czwartkowym briefingu inwestycji.

Na wybór akurat takiej lokalizacji zakładu złożyło się kilka czynników – podkreślał dyrektor. Przede wszystkim znakomita lokalizacja – bliskość kilku miast Turku, Koła i Konina. Bardzo dobrze układała się również współpraca władz zakładu z urzędnikami zarówno gminy Władysławów, jak i powiatu tureckiego. – Taka inwestycja z pewnością wpłynie na poprawę wizerunku naszej gminy i podniesie jej atrakcyjność – mówiła wójt gminy Władysławów, Elżbieta Klanowska.

reklama

- Niezmiernie cieszy mnie fakt, że to właśnie zarząd i rada Powiatu Tureckiego mogą być świadkami dynamicznego rozwoju powiatu, że powstaną te nowe miejsca pracy, że przyciągamy rzetelne, sprawdzone firmy – podkreślał Starosta.

Koszt nowego obiektu wyniesie blisko 40 milionów złotych, a kolejne 40 milionów zostanie zainwestowane w sprzęt produkcyjny. W celu poprawy środowiska pracy, nowe hale będą posiadały system pełnego wyciągu powietrza oraz usprawniona zostanie ergonomia procesu produkcyjnego.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. Michał Sidorowicz / Turek.net.pl2
fot. Michał Sidorowicz / Turek.net.pl3
fot. Michał Sidorowicz / Turek.net.pl4
fot. Michał Sidorowicz / Turek.net.pl5
fot. Michał Sidorowicz / Turek.net.pl6

Podobne artykuły

Umowa na historyczną inwestycję w gminie...

Umowa na historyczną inwestycję w gminie Władysławów...

30 wrz.
Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji,...

Bądź bezpieczny! Noś odblaski! Akcja policji, straży...

28 wrz.
Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała...

Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała nie...

27 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama