poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uczniowie z Przykony wykazali się wiedzą o Marszałku Piłsudskim

Uczniowie z Przykony wykazali się wiedzą o Marszałku Piłsudskim - fot.: ZS w Przykonie
fot.: ZS w Przykonie 

Miłosz Wojtczak i Cezary Bober, uczniowie Zespołu Szkół w Przykonie, zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Marszałek Józef Piłsudski”. W Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, wręczone zostały dyplomy i nagrody dziesiątej już, jubileuszowej edycji tego konkursu.

W konkursie wzięło udział ponad 80 dwuosobowych zespołów uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konkurs miał na celu zainteresowanie postacią Józefa Piłsudskiego oraz propagowanie postaw patriotycznych. Objęty został honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej, Ministra Edukacji i Nauki, Wojewody Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

reklama

Zespół Szkół w Przykonie zgłosił dwa zespoły, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu. Miłosz i Cezary, zajmując czwarte miejsce, zostali laureatami konkursu. W ten sposób dodali sobie punktów potrzebnych do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Drugi zespół uczniów z Przykony (Sebastian Rykala i Paweł Marczyński) uzyskał tytuł finalisty historycznych zmagań. W czwartek, 12 maja, w bardzo uroczystej oprawie, przedstawiciele Wojewody Wielkopolskiego i kuratora, wręczyli nagrody zarówno finalistom jak i laureatom. Uczniom towarzyszył nauczyciel historii – Zbigniew Górka.


 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: ZS w Przykonie2
fot.: ZS w Przykonie3

Podobne artykuły

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek...

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza...

20 wrz.
Turkowski Ogólniak najlepszy w Licealiadzie,...

Turkowski Ogólniak najlepszy w Licealiadzie, Zespół...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama