sobota 13 sierpnia 2022

Elwiry, Hipolita, Radosławy

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Imprezowy zawrót głowy! Maj pożegnamy na zabawach plenerowych!

Imprezowy zawrót głowy! Maj pożegnamy na zabawach plenerowych!
 

Być może prognozy synoptyków nie napawają optymizmem. Ale może nie sprawdzą się w stu procentach. Bądźmy dobrej myśli. Najbliższy weekend ma obfitować w plenerowe imprezy i zabawy. Sprawdźcie nasze zestawienie i wybierzcie coś dla siebie!

Sobota na sportowo czyli Biegi Kasztelańskie w Brudzewie i mecz Tura 1921 Turek

Tegoroczna edycja Biegów Kasztelańskich organizowana jest pod hasłem „Zielono mi”, a partnerem wydarzenia będą Lasy Państwowe. Impreza rozpocznie się o godz. 13 zapisami na poszczególne biegi. Biegi indywidualne uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkoli rozpoczną się o godz. 14.00. Wśród uczestników biegów zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają pamiątkowe medale. Imprezę uatrakcyjnią dmuchańce, lody, pokaz wozu strażackiego OSP Brudzew, grill i muzyka.

reklama

Po dwóch meczach wyjazdowych, zespół Tura zagra u siebie. Pozostały 3 kolejki do końca sezonu i w zasadzie jeden punkt do awansu. Już w sobotę szansa by zapewnić sobie promocję do A klasy. Zapraszamy na stadion! Początek meczu o godz. 16.00.

Dni Malanowa – przy nich każda impreza się chowa!

Dni Malanowa wystartują w sobotę o godz. 17.00. Uroczyste otwarcie imprezy uświetnią występy lokalnych artystów, podsumowanie sezonu GLPN 2021/2022 oraz konkurencje sportowe. Już o godz. 21.00 czeka nas występ gwiazdy wieczoru – koncert zespołu InoRos. Rozgrzani występem gwiazdy imprezowicze, mogą wspólnie balować na dyskotece, która ma skończyć się grubo po północy.

W samo południe w niedzielę, w malanowskiej świątyni zostanie odprawiona msza święta w intencji mieszkańców gminy. O godz. 16.00 rozpocznie się drugi dzień imprezy. Najpierw wystąpią lokalni artyści. O 18.00 koncert zagra zespół No To Co. O godz. 19.15 odbędzie się koncert „Solidarni z Ukrainą”, a o 21.00 wystąpi ostatni zespół imprezy – grający muzykę discopolo Defis. Na 22.00 przewidziano pokaz sztucznych ogni. Dni Malanowa zakończy dyskoteka, która potrwa do północy.

reklama

Motorowo-rowerowe szaleństwa w Russocicach czyli Dzień Dziecka z MKM Tur-Mot Turek Enduro & Trial

Dzień Dziecka, organizowany przez MKM Tur-Mot Turek Enduro & Trial, to atrakcje dla sekcji Junior Klub MKM Tur-Mot oraz wszystkich dzieci z powiatu! Zabawa rozpocznie się już o godz. 11.00. O 12.00 wystartuje wyścig rowerowy dla najmłodszych, o 12.30 odbędzie się wyścig motorowy trial&enduro sekcji Junior MKM Tur-Mot oraz gości niezrzeszonych / po wcześniejszym zgłoszeniu udziału. Na godz. 14.00 przewidziano konkursy i zabawy sportowe z nagrodami, w tym Pogoń za Turem i bieg po torze dla wszystkich małoletnich uczestników. Impreza potrwa do godz. 15.00.

Powiatowy Dzień Strażaka i 100-lecie OSP Milejów

W niedzielę odbędą się obchody Powiatowego Dnia Strażaka Powiatowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, połączone ze 100-leciem jednostki OSP Milejów. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 zbiórką pododdziałów strażackich na placu przy kościele w Tokarach Pierwszych. O 13.00 odbędzie się uroczysta msza w intencji strażaków, potem przemarsz na plac przy strażnicy OSP w Milejowie, gdzie odbędzie dalsza część uroczystości.

Dzień Dziecka we Władysławowie

Wójt Gminy Władysławów, Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Władysławowie zapraszają na Gminny Dzień Dziecka. Zabawa rozpocznie się o godz. 15.00, na rynku we Władysławowie. W programie dmuchane miasteczko zabaw, zgromadzenie wojów i rycerzy grodu Tura, pracownia plastyczna i robo-park.

W Tuliszkowie będą świętować mamy i dzieci

Gminę i Miasto Tuliszków oraz MGOK i MGBP , przy wsparciu różnych organizacji i sponsorów, zapraszają na Festyn dla Dziecka i Mamy, który odbędzie się w niedzielę przed budynkiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie. W programie imprezy: premierowy występ mażoretek, dmuchane zamki, tatuaże brokatowe,zabawy muzyczne, wata cukrowa, gofry, zabawy z bańkami mydlanymi i balonami. Start o 16.00

DO ZOBACZENIA!!!

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Powiatowe obchody Dnia Strażaka i 100-lecie OSP...

Powiatowe obchody Dnia Strażaka i 100-lecie OSP...

30 maj.
Tak się bawił Malanów... Wyczekiwana dwudniowa...

Tak się bawił Malanów... Wyczekiwana dwudniowa...

30 maj.
Muzyką przeganiali szare chmury. Dni Malanowa...

Muzyką przeganiali szare chmury. Dni Malanowa 2022...

29 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama