środa 28 września 2022

Libuszy, Wacławy, Wacława

6°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Nawet koguty piały z zachwytu! Otwarcie drogi w Rzechcie

Nawet koguty piały z zachwytu! Otwarcie drogi w Rzechcie
 

W piątek, 3 czerwca uroczyście oddano liczący ponad cztery kilometry odcinek drogi powiatowej Dobra – Kolonia Piekary. Droga została poszerzona i gruntownie wyremontowana. Z zachwytu piały nawet miejscowe koguty!

To kolejna inwestycja sfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie wyniosło aż 80 procent wartości projektu. Pozostałe 20 procent pochodzi z budżetu powiatu tureckiego i gminy Dobra. Ostateczny koszt przebudowy wyniósł niemal 3,3 miliona złotych.

reklama

Na otwarciu wyremontowanego odcinka drogi pojawił się wiceminister Ryszard Bartosik, który wcześniej już objechał inwestycje prowadzone na terenie gminy Dobra, dofinansowane z Polskiego Ładu – termomodernizację Szkoły Podstawowej w Dobrej i budowę sali gimnastycznej przy szkole w Piekarach.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5

Podobne artykuły

Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę...

Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę ulic...

19 wrz.
Nie daj się jesiennej chandrze! Aktywny weekend...

Nie daj się jesiennej chandrze! Aktywny weekend w...

16 wrz.
Miliony dla mieszkańców.  Ogromne...

Miliony dla mieszkańców. Ogromne dofinansowania do...

20 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama